REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport "Athletics Weekly": Szewińska wśród nominowanych do tytułu "Legendy 75-lecia"

“Athletics Weekly”: Szewińska wśród nominowanych do tytułu “Legendy 75-lecia”

-

- Advertisement -

Irena Szewińska ma szansę zostać lekkoatletyczną “Legendą 75-lecia” fot.Facebook

Irena Szewińska znalazła się wśród pięciu lekkoatletek nominowanych do tytułu “Legendy 75-lecia” przez obchodzący w tym roku jubileusz magazyn “Athletics Weekly”. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w grudniu.

Oprócz zmarłej w 2018 roku polskiej siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej, w finałowej piątce wśród kobiet znalazły się: czterokrotna złota medalistka igrzysk w Londynie w 1948 roku Holenderka Fanny Blankers-Koen, jamajska sprinterka Shelly-Ann Fraser-Pryce, która sześć razy stała na olimpijskim podium, rekordzistka globu w siedmioboju Amerykanka Jackie Joyner-Kersey oraz trzykrotna mistrzyni olimpijska i pięciokrotna świata na długich dystansach Tirunesh Dibaba z Etiopii.

Wśród mężczyzn w finałowej piątce są: czeski biegacz Emil Zatopek, jamajski sprinter Usain Bolt, etiopski długodystansowiec Haile Gebrselassie, utytułowany płotkarz amerykański Edwin Moses oraz czterokrotny mistrz olimpijski w rzucie dyskiem Al Oerter.

W grudniu, oprócz wyboru “Legend 75-lecia” brytyjskiego magazynu, jego dziennikarze przyznają doroczne laury.

Wśród nominowanych są m.in. ugandyjscy biegacze Joshua Cheptegei, który ustanowił trzy rekordy świata, oraz mistrz świata w półmaratonie z Gdyni Jacob Kiplimo, a także rekordzista świata w skoku o tyczce Szwed Armand Duplantis.

W gronie kobiet w ogóle nie ma przedstawicielek konkurencji technicznych, a w finałowej piątce są m.in. holenderska płotkarka Femke Bol oraz specjalizujące się w dłuższych dystansach jej rodaczka Sifan Hassan, Kenijka Faith Kipyegon czy inna biegaczka z tego kraju Brigid Kosgei.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications    Ok No thanks