Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska - Arka pokonała Wisłę Kraków i pozostaje w ekstraklasie

Ekstraklasa piłkarska – Arka pokonała Wisłę Kraków i pozostaje w ekstraklasie

-

17-letni Maciej Śliwa zdobył swojego pierwszego gola w ekstraklasie fot.Facebook

W inauguracyjnym meczu 36 kolejki ekstraklasy piłkarskiej Arka Gdynia pokonała Wisłę Kraków 3:1. Zwycięstwo gdynian oznacza, że niezależnie od wyniku wyjazdowego meczu w ostatniej kolejce ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław, żółto-niebiescy utrzymali się w lidze.

Setny mecz w koszulce Arki rozegrał Damian Zbozień, z kolei w zespole Wisły w pierwszej jedenastce na boisko wyszedł 18-letni Daniel Morys, dla którego był to debiut w ekstraklasie.

Już w pierwszych minutach Arka z impetem rzuciła się na rywala. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 5. minucie, po wrzucie z autu, piłkę w polu karnym dostał Adam Deja, który z kilku metrów trafił w okienko bramki. Arka nie zwalniała tempa gry i miała jeszcze kilka dogodnych akcji do strzelenia gola, w uderzeniach brakowało jednak siły lub precyzji.

I kiedy wydawało się, że tylko kwestią czasu jest, kiedy żółto-niebiescy strzelą w końcu kolejną bramkę, to do gości uśmiechnęło się szczęście w jednej z nielicznych przeprowadzonych przez nich akcji. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Marcin Wasilewski, golkiper Arki odbił piłkę, która wpadła pod nogi 17-letniego Macieja Śliwy, a ten przy biernej postawie obrońców gospodarzy zdobył swojego pierwszego gola w ekstraklasie.

Po zmianie stron mecz w pierwszych minutach stał się bardziej wyrównany. W 58. minucie bramkarza gości pokonał Marko Vejinovic, który przyjął piłkę na polu karnym po wrzucie z bocznego autu Adama Marciniaka i oddał silny strzał pod poprzeczkę. Dwanaście minut później holenderski zawodnik postawił kropkę nad „i” wykonując pewnie rzut karny. Sędzia wskazał na jedenastkę po konsultacji VAR, uznając, że Marcin Grabowski zatrzymał piłkę ręką.