REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Argentyńskie media: odszedł Diego, a z nim futbol

Argentyńskie media: odszedł Diego, a z nim futbol

-

- Advertisement -

Diego Maradona “zadziwiał świat w sposób, w jaki nie robił tego żaden inny piłkarz przed nim” fot.Arduin Mauricio/EPA-EFE/Shutterstock

“Odszedł Diego, a z nim futbol” – napisano w internetowym serwisie dziennika “Ole” po śmierci legendarnego argentyńskiego piłkarza Diego Armando Maradony. “Bo teraz nic już nie będzie takie samo. Jego śmierć wyznacza jakieś +przed+ i jakieś +po+” – dodano.

Maradona zmarł w środę na atak serca w swoim domu niedaleko Buenos Aires. Na początku listopada spędził 10 dni w szpitalu, gdzie przeszedł operację mózgu. Choć zakończyła się ona powodzeniem, Argentyńczyka czekała długa rehabilitacja, ale według doniesień już wtedy był w złym stanie psychicznym.

“I przyszedł ten dzień. Cały piłkarski świat modlił się o to, żeby to nigdy nie nastąpiło, ale w końcu się to stało. Opuścił nas Diego, a z nim odszedł futbol. Ten wstrząs będzie odczuwalny na całym świecie” – napisali dziennikarze “Ole”.

Śmierć mistrza świata z 1986 i jednego z głównych pretendentów do miana najlepszego piłkarza w historii jest teraz praktycznie jedynym tematem na stronach internetowych argentyńskich gazet.

“Absolutne poruszenie i głęboki ból argentyńskiego futbolu. Około godziny 13 pojawiła się wiadomość, która zaszokowała cały kraj. Mistrz świata, legenda Argentinos Juniors, Boca Juniors, Barcelony, Napoli i na zawsze bohater reprezentacji Argentyny, Maradona zmarł w wieku 60 lat, wciąż marząc o powrocie do pracy w roli trenera Gimnasia y Esgrima La Plata” – napisała “La Nacion”.

Z kolei “La Capital” poinformowała o trzydniowej żałobie narodowej, którą zarządził prezydent kraju.

“W żałobie jest cały piłkarski świat. Diego Armando Maradona, najlepszy piłkarz wszech czasów, zmarł w środę na atak serca. Według lokalnych mediów pod jego dom przyjechało nawet dziewięć karetek, ale nie udało się go uratować” – relacjonowano.

Anglojęzyczny “Buenos Aires Times” przypomniał rozmaite problemy zdrowotne, z jakimi Argentyńczyk zmagał się przez ostatnie 20 lat, wynikającymi w dużej mierze z uzależnienia od alkoholu i narkotyków.

“Zmarł Diego Armando Maradona, legendarny numer 10, który poprowadził Argentynę do chwały w mistrzostwach świata i zadziwiał świat w sposób, w jaki nie robił tego żaden inny piłkarz przed nim. Wraz z Brazylijczykiem Pele, który w październiku skończył 80 lat, jest uważany za najlepszego piłkarza wszech czasów” – napisano.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA