REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportAmerykański dżudoka zdyskwalifikowany na IO

Amerykański dżudoka zdyskwalifikowany na IO

-

Amerykanie doczekali się pierwszego niechlubnego skandalu na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich rozgrywających się od 27 lipca w Londynie. W poniedziałek Nicholas Delpopolo, 23-letni dżudoka został zdyskwalifikowany. We krwi sportowca wykryto ślady marihuany.

fot. Nicholas Delpopolo, pierwszy Amerykanin zdyskwalifikowany podczas IO w Londynie

REKLAMA

Delpopolo pochodzący z Westfield, w stanie Nowy Jork tłumaczy się, że tuż przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie zjadł ciastka, które zawierały marihuanę.

Dżudoka został odesłany do USA tuż po ogłoszeniu wyników testu. Informację tę przekazał rzecznik amerykańskiego komitetu olimpijskiego, Patrick Sandusky. Dodał także, że amerykańska ekipa w zupełności popiera decyzję Brytyjczyków.

Dyskwalifikacja Delpopolo to pierwsza dyskwalifikacja ze względu na obecność niedozwolonych substancji na tegorocznych igrzyskach. Cztery poprzednie decyzje o dyskwalifikacji zostały podjęte jeszcze przed rozpoczęciem imprezy w Londynie.

„Chcę przeprosić cały amerykański komitet olimpijski, moich kolegów z reprezentacji i fanów. Wstydzę się tego błędu”, czytamy w oficjalnym oświadczeniu sportowca. „W przyszłości chciałbym nadal móc reprezentować nasz kraj. Zrobię wszystko, by być najlepszym dżudoką.”

Delpopolo zakończył udział w igrzyskach w Londynie 30 lipca. Sportowiec przegrał pojedynek z reprezentantem Mongolii, Nyam-Ochir Sainjargalem. Ukończył zawody na 7. miejscu.

Członkowie komitetu olimpijskiego zapowiadają, że 10,500 atletów, którzy biorą udział w igrzyskach w Londynie zostanie przetestowaych na obecność niedozwolonych sytuacji we krwi. Do dziś przetestowano 3,486 sportowców.

AS

4 KOMENTARZE

  1. Witam.
    Do towarzystwa dodam gimnastyczkę z Uzbekistanu Luizę Galiulinę, ciężarowca Albańczyka Hysena Pulaku. Białorusin Iwan Tichon-rzut młotem, potrójny mistrz świata i olimpijczyk niedopuszczony został do startu, ponieważ powtórne badanie próbek z igrzysk olimpijskich w Atenach (2004) dało wynik pozytywny. Kto, by przypuszczał, że próbki są przechowywane tyle lat. Kto następny?

REKLAMA

2122572844 views

REKLAMA

REKLAMA

2122572861 views

REKLAMA

REKLAMA

2124369181 views

REKLAMA

2122572871 views

REKLAMA

2122572877 views

REKLAMA

2122572881 views