REKLAMA

2133013625 views

REKLAMA

2133013624 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportAlpejskie MŚ - życiowy sukces Gąsienicy-Daniel w slalomie równoległym

Alpejskie MŚ – życiowy sukces Gąsienicy-Daniel w slalomie równoległym

-

Maryna Gąsienica-Daniel osiągnęła życiowy sukces, awansując do ćwierćfinału i zajmując ósme miejsce w slalomie równoległym w alpejskich mistrzostwach świata w Cortinie d’Ampezzo. Wygrali Francuz Mathieu Faivre oraz ex aequo Włoszka Marta Bassino i Austriaczka Katharina Liensberger.

Polka, która za trzy dni będzie obchodziła 27. urodziny, znajduje się w tym sezonie w życiowej formie. Powróciła do rywalizacji po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i uzyskuje najlepsze wyniki w karierze. Wysoką dyspozycję potwierdziła we wtorek. Już w porannych eliminacjach uzyskała czwarty czas, a w 1/8 finału wyeliminowała reprezentującą Szwecję Estelle Alphand. W ćwierćfinale nie dała już jednak rady Liensberger.

REKLAMA

Gąsienica-Daniel specjalizuje się w slalomie gigancie, ale najwyższe w karierze miejsce w zawodach Pucharu Świata zajęła właśnie w slalomie równoległym o gigantowym profilu trasy (takim jak w Cortinie d’Ampezzo). 26 listopada była dziewiąta w austriackim Lech/Zuers, minimalnie przegrywając walkę o awans do ćwierćfinału.

Czołowa ósemka jest jej najlepszym wynikiem w historii startów w mistrzostwach świata. Wcześniej tak wysokie miejsca zajmowały w latach 80. ubiegłego wieku siostry Tłałki – Dorota i Małgorzata. Jedynym polskim medalistą mistrzostw świata pozostaje Andrzej Bachleda-Curuś, który w latach 70. był drugi i trzeci w kombinacji.

To trzeci występ Gąsienicy-Daniel w mistrzostwach w Cortinie d’Ampezzo. Poprzednio była 27. w supergigancie i 12. w kombinacji. Planuje jeszcze start w slalomie gigancie.

Slalom równoległy był rozgrywany po raz pierwszy w historii. Wcześniej równolegle o medale rywalizowano tylko w zawodach drużynowych, które w Cortinie d’Ampezzo odbędą się w środę.

Wśród kobiet walkę o zwycięstwo stoczyły w finale Bassino i Liensberger. Obie wpadły równo na metę drugiego przejazdu. Jako zwyciężczyni na tablicy wyników pokazało się nazwisko Włoszki, a Austriaczka wydawała się być pogodzona z drugim miejscem i pogratulowała rywalce. Jednak pół godziny później rezultaty zweryfikowano i obu zawodniczkom przyznano złote medale. Na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Tessa Worley. Niespodziankami były odpadnięcie w eliminacjach Słowaczki Petry Vlhovej i brak medalu Szwajcarki Wendy Holdener.

W rywalizacji mężczyzn Faivre pewnie pokonał w finale Chorwata Filipa Zubcica. Brązowy medal zdobył Szwajcar Loic Meillard.

(PAP)

REKLAMA

2129734797 views

REKLAMA

REKLAMA

2129734812 views

REKLAMA

REKLAMA

2131531132 views

REKLAMA

2129734822 views

REKLAMA

2129734825 views

REKLAMA

2129734829 views