REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Alpejski PŚ - Shiffrin najlepsza w slalomie w Killington

Alpejski PŚ – Shiffrin najlepsza w slalomie w Killington

-

Mikaela Shiffrin zdeklasowała w amerykańskim Killington swoje rywalki fot.Kimmo Brandr/E{A-EFE/Shutterstock

Reprezentantka gospodarzy Mikaela Shiffrin wygrała slalom w amerykańskim Killington, odnosząc 62. zwycięstwo w alpejskim Pucharze Świata. 24-letnia Amerykanka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Polki nie startowały.

REKLAMA

W niedzielę Shiffrin zdeklasowała konkurentki. Drugą zawodniczkę, Słowaczkę Petrę Vlhovą wyprzedziła o blisko dwie i pół sekundy. Trzecie miejsce zajęła Szwedka Anna Swenn-Larsson.

Amerykanka awansowała w ten sposób na czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów alpejskiego Pucharu Świata, zrównując się liczbą zwycięstw z Austriaczką Annemarie Moser-Proell. Przed nią są tylko Austriak Marcel Hirscher (67), jej rodaczka Lindsey Vonn (82) oraz Szwed Ingemar Stenmark (86).

W Killington w stanie Vermont jeszcze nigdy nie poniosła porażki w slalomie, odkąd zaczęła starty w PŚ. W niedzielę triumfowała po raz czwarty. Doskonale zna tę miejscowość, bo część dzieciństwa spędziła w oddalonej o 100 mil Burke Mountain Academy.

“Nie było łatwo. Jechałam praktycznie na granicy ryzyka, myślałam nawet, że wypadnę z trasy, ale publiczność mi pomogła” – skomentowała Shiffrin.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bitwa Warszawska 1920

Demony i medycyna

Operacja Gideon

Polowanie na pytony

Rosyjski zbieg w USA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks