Strona głównaSportAlpejski PŚ - Maryna Gąsienica-Daniel z najlepszym czasem 2. przejazdu giganta

Alpejski PŚ – Maryna Gąsienica-Daniel z najlepszym czasem 2. przejazdu giganta

-

Maryna Gąsienica-Daniel uzyskała najlepszy czas drugiego przejazdu slalomu giganta we włoskim Kronplatz (Plan de Corones), zaliczanego do alpejskiego Pucharu Świata, i ostatecznie zajęła w tych zawodach 11. miejsce. Zwyciężyła Francuzka Tessa Worley.

W pierwszej próbie Polka nie poradziła sobie najlepiej ze stromym fragmentem trasy i straciła do prowadzącej wówczas Szwajcarki Michelle Gisin 3,13 s. W drugiej poszło jej już zdecydowanie lepiej, co dało jej awans o 13 pozycji. Po przekroczeniu linii mety uniosła ręce do góry i wydała okrzyk radości.

Drugi wynik drugiego przyjazdu miała właśnie Worley, która i tak była wolniejsza o 0,42 s od Gąsienicy-Daniel. Francuzka odniosła 14. w karierze zwycięstwo w PŚ, wszystkie właśnie w slalomie gigancie.

Drugie miejsce we wtorkowych zawodach zajęła Szwajcarka Lara Gut-Behrami – 0,27 s straty, a trzecie Włoszka Marta Bassino – 0,73.

Slalom gigant to koronna konkurencja Gąsienicy-Daniel. W styczniu w słoweńskiej Kranjskiej Gorze zajęła 10. miejsce, choć jej rekordowym dokonaniem w PŚ była dziewiąta lokata w slalomie równoległym w Lech/Zuers w listopadzie ubiegłego roku.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała 12. we wtorek Słowaczka Petra Vlhova, natomiast w tej konkurencji prowadzi Bassino. Gąsienica-Daniel zajmuje, odpowiednio, 31. i 13. miejsce.

W Kronplatz odbył się ostatni slalom gigant przed mistrzostwami świata w Cortina d’Ampezzo 8-21 lutego. Kobiety wcześniej rywalizować będą jeszcze tylko w zjeździe i supergigancie w Garmisch-Partenkirchen 30-31 stycznia.