REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Agnieszka Radwańska drugi raz z rzędu z "zagraniem roku" WTA

Agnieszka Radwańska drugi raz z rzędu z “zagraniem roku” WTA

-

fot.Narendra Shrestha/EPA
Bekhendowy smecz Agnieszki Radwańskiej w pojedynku z Jekateriną Makarową został “zagraniem roku” w plebiscycie WTA fot.Narendra Shrestha/EPA

Uderzenie Agnieszki Radwańskiej z sierpniowego półfinału turnieju w Montrealu z Rosjanką Jekateriną Makarową zostało wybrane “zagraniem roku” w plebiscycie organizacji WTA. Polska tenisistka zdobyła to wyróżnienie także w poprzednim sezonie.

REKLAMA

Głosującym do czwartku internautom najbardziej przypadł do gustu bekhendowy smecz Radwańskiej z pojedynku z Makarową, w drodze do triumfu w Montrealu. Była to jedyna wygrana przez nią impreza w tym roku.

Jak zaznaczono na stronie WTA, podopieczna Tomasza Wiktorowskiego nie bez powodu nazywana jest “Magikiem”, “Ninją” i “Królową Hot Shotów”. Zwrócono uwagę, że 25-letnia zawodniczka bardzo często zdobywa punkty po bardzo trudnych i efektownych uderzeniach.

Krakowianka otrzymała 45 procent głosów. Sklasyfikowaną na drugiej pozycji Serbkę Anę Ivanovic poparło 31 procent uczestników plebiscytu. W finale znalazły się również niemiecka tenisistka polskiego pochodzenia Angelique Kerber oraz Kanadyjka Eugenie Bouchard.

W pierwszej części wybierać można było spośród wszystkich tegorocznych “zagrań miesiąca”, podzielonych na dwie grupy (styczeń-maj i czerwiec-październik), a z każdej z nich do ścisłego finału awansowały po dwa najpopularniejsze typy. Radwańską doceniono w ten sposób trzykrotnie – za marzec, sierpień i październik.

W poprzednim sezonie także okazała się najlepsza w tym plebiscycie. Wówczas kibice wyróżnili jej wolej z bekhendu, który odegrała z obrotu – tuż znad ziemi – gdy stała tyłem do siatki, w ćwierćfinale turnieju w Miami. Wówczas zapowiedziała na jednym z portali społecznościowych, że spróbuje w kolejnym roku popisać się jeszcze lepszym zagraniem.

(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks