REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportAdamek o walce Kliczko-Haye: złość boksowi szkodzi

Adamek o walce Kliczko-Haye: złość boksowi szkodzi

-

Z Tomaszem Adamkiem o walce Władymira Kliczki z Davidem Haye’m– Magazynuję energię, żeby pokazać ją na ringu, nie tracę jej na gadanie na konferencjach. Na mnie ta koszulka z urwanymi głowami Witalija i Władymira, którą pokazał jakiś czas temu Haye, zupełnie nie zrobiłaby wrażenia. Popatrzyłbym i zapamiętał. Złość boksowi szkodzi – mówi Tomasz Adamek (44-1, 28 KO) o sobotniej walce o cztery pasy mistrzowskie w wadze ciężkiej pomiędzy Davidem Haye’m i Władymirem Kliczką w Hamburgu, (HBO, godz. 16.45 na żywo, powtórka o 21.45).

Przemek Garczarczyk: Będziesz na żywo w sobotnie popołudnie oglądał walkę Wladymira Kliczko z Davidem Haye’m, czy – bo HBO w Stanach Zjednoczonych daje taką możliwość – poczekasz na wieczorną retransmisję?

REKLAMA

Tomasz Adamek: Zobaczę na żywo. W sobotę zawsze mam tylko jeden trening, więc można zobaczyć. Obejrzymy ją wspólnie z moim trenerem Rogerem Bloodworthem. Roger będzie u  mnie do domu, w spokoju  pooglądamy co  Władymir i David pokażą na ringu.

Tomasz Adamek uważa, że Haye wywiera sam na siebie presję przed walką z Władymirem Kliczko

Walce towarzyszy olbrzymie zaintersowanie, największe w wadze ciężkiej od  prawie dekady, od walki twojego wrześniowego rywala Witalija Kliczki z Lennoxem Lewisem  w hali „Staples Center” w Los Angeles. Nie boisz się, że  może być z wielkiej chmury mały deszcz?

– Nie chciałbym, żeby się tak stało. Ja mam swoje prywatne powody, dla których chciałbym, żeby to była wielka walka, pokazywana za dziesięć lat w tej serii klasyków boksu, które oglądam na ESPN. Walczę w wadze ciężkiej i chciałbym, żeby była jak najlepsza i żeby ludzie nie narzekali, że nie ma w mojej kategorii dobrych zawodników. Dlatego chcę, żeby był klasyk, żeby kibice wstali i klaskali. Bez względu na to, kto wygra

A twoim zdaniem będzie klasyk?

– Nie wiem, ale Haye straszną presję sam na siebie wywiera tym niepotrzebnym gadaniem i obietnicami. Ja wiem, że jemu chodzi o to, żeby Władymir  z nim nie walczył, żeby był na niego wściekły za te  koszulki z urwanymi głowami i to całe gadanie o nokautach i o tych „kelnerach”, co z nimi  niby Kliczko przez całe życie walczył. Haye chce szarpaniny, ale nie wierzę, że Władymir  da się na to złapać. Nie wierzę. Może się skończyć na tym, że David się wypali do soboty  i nic nie pokaże w ringu. Ja bym chyba uciekł tam, gdzie by mnie nikt nie znalazł, gdybym po takim gadaniu, jakie daje Haye,  nic nie mógł zrobić między linami w dniu walki. Spaliłbym się ze wstydu. I jeszcze to ciągłe gadanie, że jako następnego weźmie Witalija, a ten nie będzie ze mną walczył. David, wygraj najpierw z jednym bratem. To tak, jakbym ja zaczął już dzisiaj na konferencjach ustawiać jako mojego następnego na grudzień… Wladymira.

Nigdy nie zdarzyło ci się walczyć w złości?

– Nigdy się nie zdarzyło, czy to w amatorstwie czy jako zawodowcowi. I się nie zdarzy, bo złość boksowi szkodzi. Ja energię magazynuję, żeby pokazać ją na ringu, nie tracę jej na gadanie na konferencjach. Na mnie na przykład ta koszulka z urwanymi głowami Witalija i Władymira, którą pokazał jakiś czas temu Haye, zupełnie nie zrobiłaby wrażenia. Popatrzyłbym i zapamiętał. To wszystko. Ja wiem, że wielu się z tym nie może pogodzić i mi nie wierzą, ale ja naprawdę, będąc katolikiem, nie chcę  nikomu  podczas walki zrobić więcej krzywdy niż muszę, żeby wygrać. A w złości różnie bywa.

Nie ma scenariusza, że przychodzi  promotor X to Tomka Adamka i mówi: „Słuchaj Tomek, trzeba jakąś zadymę, przepychankę zrobić na konferencji, żeby jeszcze parę tysięcy  biletów poszło?”

– Daj spokój – widzisz mnie w tej roli? Ja bym nawet nie wiedział, jak to zrobić, bo to zupełnie nie jest w mojej naturze. Ludzie wiedzą przecież jaki jestem.

Wierzysz tym, którzy  przekonują, że Władymir „przestraszył” się tego, co zobaczył na otwartym treningu Haye’a?

– Nawet nie ma o czym gadać. Oglądałem to wideo z treningu. Dla mnie Władymir był znużony i znudzony.  Zresztą co może David pokazać, czego Kliczko już  o nim  nie wiedział? Że niby taki szybki? Ja tego nie widzę zupełnie, a  kibice opowiadają o nim tak, jakby Anglik ze średniej przeszedł prosto do ciężkiej. Nie będzie aż tak wielkiej różnicy szybkości między Władymirem i Davidem jak się ludzie spodziewają. I nie wierzę też w to, że to będzie taki atak jak zapowiada Haye. Będzie walczył tak samo, jak bił się z Wałujewem.

Nie  porównując ciebie do Haye’a, ani Witalija do Władymira – jaka może być największa różnica w sposobie waszej walki z Kliczkami?

– On będzie więcej chyba biegał niż ja – tak mi się przynajmniej wydaje. Ja coraz większą uwagę przykładam do balansu ciałem. Nogi  są ciągle bardzo ważne, ale balans ma w moich walkach coraz większe znaczenie. Na pewno większe niż kiedy walczyłem z Chrisem Arreolą.

Tydzień po walce Haye – Kliczko wyjeżdżasz na obóz do Bushkill w górach Poconos w Pensylwanii. Zdążysz się jeszcze wcześniej pokazać kibicom?

– Chyba tak.  Sa plany, prawie dopięte, żebym kilka dni przed wyjazdem wziął udział w otwartym  treningu w Nowym Jorku. Takie pożegnanie przed  bokserskimi koszarami w Bushkill.

Rozmawiał: Przemek Garczarczyk

REKLAMA

2107714529 views

REKLAMA

REKLAMA

2107714761 views

REKLAMA

2109511152 views

REKLAMA

2107714902 views

REKLAMA

2107715001 views

REKLAMA

2107715109 views