REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportAdam Nawałka: chcemy od początku kontrolować mecz

Adam Nawałka: chcemy od początku kontrolować mecz

-

Adam Nawałka fot.Bartłomiej Zborowski/EPA
Adam Nawałka: zamierzamy dobrze rozpocząć eliminacje i z takim nastawieniem wyjdziemy na boisko  fot.Bartłomiej Zborowski/EPA

„Chcemy od początku kontrolować mecz, ale wiemy, że będzie to trudne” – powiedział selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka przed niedzielnym meczem w Astanie z Kazachstanem w eliminacjach mistrzostw świata 2018.

W trakcie przygotowań dużą uwagę zwracano na fakt, że spotkanie zostanie rozegrane na sztucznej trawie.

REKLAMA

– To dla nas nowość, ale zawodnicy przekazują mi, że to nie będzie miało wpływu na przebieg spotkania. Chcemy kontrolować mecz od samego początku, choć wiemy, że będzie to trudne. Zamierzamy dobrze rozpocząć eliminacje i z takim nastawieniem wyjdziemy na boisko – ocenił Nawałka.

Reprezentacja rozpoczyna eliminacje do mundialu w Rosji mając najwyższą pozycję w rankingu FIFA w grupie E. Oprócz Kazachstanu rywalami biało-czerwonych będą zespoły Danii, Rumunii, Armenii i Czarnogóry.

– Rozpoczynamy nową batalię, eliminacje do MŚ 2018. Jesteśmy po udanym Euro 2016 i chcemy potwierdzić, że robimy postępy. Naszym celem jest awans na mundial w Rosji. W niedzielę spodziewamy się bardzo trudnego spotkania m.in. ze względu na różnicę czasu i sztuczne boisko. Uważamy, że drużyna Kazachstanu to dobry zespół. To dla nas trudny przeciwnik, który robi postępy – zaznaczył Nawałka.

Ze względu na cztery godziny różnicy, biało-czerwoni przylecieli do Astany dwa dni przed meczem.

– Wiele uwagi poświęcamy na dokładne zaplanowanie naszych pobytów podczas meczów wyjazdów. Każdy detal jest szczegółowo przygotowany. Także rozpracowanie przeciwnika jest bardzo ważne. Odpowiednie warunki pobytu i gry są również istotne – podkreślił Nawałka.

W spotkaniu z Kazachstanem nie wystąpi Kamil Grosicki. Jak poinformowano przed wylotem kadrowiczów z Warszawy, powodem absencji skrzydłowego Rennes jest uraz mięśnia obręczy biodrowej.

– Bardzo żałujemy, że wśród nas nie ma Kamila. Ale kontuzje to część futbolu. Zawsze powtarzam, że kontuzja jednego jest szansą dla drugiego – dodał selekcjoner.

(PAP)

REKLAMA

2093119467 views

REKLAMA

2093119751 views

REKLAMA

2094916200 views

REKLAMA

2093120001 views

REKLAMA

2093120139 views

Podniebne afery

Lud Jaszczurów

Gwiazda nowej ery

Śmierć na życzenie

Podwójna broń Oswalda

REKLAMA

2093120280 views