Strona główna Sport 1. liga piłkarska - feta w Bielsku-Białej. Podbeskidzie w ekstraklasie

1. liga piłkarska – feta w Bielsku-Białej. Podbeskidzie w ekstraklasie

-

Podbeskidzie po czterech latach ponownie zagra w ekstraklasie fot.Facebook

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała pokonali w środowym spotkaniu Odrę Opole 4:3 i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie awans do ekstraklasy. Po meczu na murawie odbyła się krótka feta.

Bielszczanie ostatni raz grali w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2015/2016.

Już w 2. minucie było gorąco pod bramką Odry. Nieopodal pola karnego stracił piłkę Piotr Żemło. Trafiła ona do Marko Roginica, ale napastnik “Górali” uderzył ją głową niecelnie.

Dziesięć minut później to jednak drużyna z Opola była bliska objęcia prowadzenia. Groźnie strzelał wówczas Sebastian Bonecki, ale Martin Polacek był na posterunku.

W 36. min piłka dosyć przypadkowo trafiła do wbiegającego w pole karne Bartosza Jarocha. Obrońca ekipy z Bielska-Biała zdecydował się na strzał z 15 metrów, po którym skapitulował Mateusz Kuchta.

Cztery minuty później Karol Danielak wykończył trójkową akcję, którą przeprowadził z Tomaszem Nowakiem oraz Jarochem i było 2:0.

Odra tuż przed przerwą zdobyła, dzięki wykorzystaniu kontry, bramkę kontaktową. Autorem pięknego gola był Patryk Janasik. Jednak trzy minuty po przerwie bielszczanie podwyższyli na 3:1. Żemło chciał w swoim polu karnym uprzedzić Danielaka, ale skierował piłkę do bramki.

Prowadzenie gospodarzy w 63. min podwyższył Michał Rzuchowski, który wykorzystał dobre podanie Roginica.

Odra nie załamała się. Po celnych strzałach rezerwowych Szymona Skrzypczaka i Jarosława Czernysza zmniejszyła rozmiary porażki, ale nie zdołała wyrównać.

Po ostatnim gwizdku sędziego na murawie urządzono krótką fetę. Piłkarze, przebrani w okolicznościowe koszulki, otworzyli butelki z szampanem. Z głośników popłynął hit „We are the champions”, w górę poleciało konfetti. Zgodnie z zapowiedzią spikera na stadionie, dłuższa feta ma zostać zorganizowana przez klub po zakończeniu rozgrywek.

“Gratuluję mojemu sztabowi, piłkarzom, wszystkim osobom, którzy pracują na co dzień w klubie za to, iż dokonaliśmy historycznej rzeczy. Podbeskidzie drugi raz w historii awansowało do ekstraklasy. Myślę, że zrobiliśmy to w dobrym stylu” – powiedział po spotkaniu trener Podbeskidzia Krzysztof Brede.

Jego podopieczni w tym sezonie rozegrają jeszcze dwa ligowe spotkania. Najpierw na wyjeździe zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz, a następnie na swoim stadionie zagrają z Chrobrym Głogów. (PAP)