REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSpołeczeństwoW Nowym Jorku najwyższa od czasów Wielkiej Depresji liczba bezdomnych

W Nowym Jorku najwyższa od czasów Wielkiej Depresji liczba bezdomnych

-

To najgorsza statystyka od czasów Wielkiej Depresji z lat trzydziestych. Na ulicach Nowego Jorku mieszka nawet do 50 tys. bezdomych. Ponad 11 tys. z nich jest chora psychicznie.

fot.Wikipedia/ Bezdomny weteran na ulicy Nowego Jorku
fot.Wikipedia/ Bezdomny weteran na ulicy Nowego Jorku

REKLAMA

Eksperci biją na alarm. Takich statystyk Wielkie Jabłko nie miało od blisko stu lat. Statystyki poszybowały w górę wraz z obcięciem przez władze metropolii programów dofinansowujących najbiedniejszych. Jednak, jak twierdzą analitycy, zapewnienie 20 tys. dzieci noclegowni kosztuje miasto znacznie więcej niż stałe dofinansowania ubogich.

Częścią problemu jest także stan psychiczny bezdomych. Według D.J. Jaffe’a, dyrektora Mental Illness Policy Organization, aż 11 tys. z nich powinna byc pod stałą opieką psychiatryczną. Ponad 3 tys. bezdomnych może zagrażac otoczeniu.

“Pozostawieni bez leczenia, są zdolni do najgorszych aktów. Niebezpieczeństwo polega na tym, że oni nawet nie wiedzą, jak bardzo są chorzy” – mówi D.J. Jaffe i ostrzega szeczególnie przed osobami, które mówią do siebie, latem noszą duża ilośc ubrań i żywią się pozostałościami w śmietnikach.

Według organizacji miejskich zajmujących się bezdomymi władze powinny konsekwentniej egzekwowac prawo z 1999 roku pozwalające na przymusowe leczenie najcięższych przypadków.

Zjawisko bezdomności, charakterystyczne dla każdej amerykańskiej metropolii, w Nowym Jorku przybrało jednak skalę poważnego problemu. Przedstawiciele Department of Homeless Services twierdzą, że trudno podac dokładną liczbę osób mieszkających na ulicy. Zestawienia są robione jedynie w opaciu o dane z noclegowni, które podają liczbę osób korzystających z ich serwisów w ciągu roku, ale przyznają, że znaczna (choc trudna do określenia) jest liczba bezdomych, którzy nigdy do schronisk nie trafiają.

Od chwili objęcia stnowiska burmistrza miasta przez Mike Bloomberga, czyli od roku 2001, liczba bezdomych w Nowym Jorku wzrosła z 31 tys. do 50 tysięcy.

W mieście działa ponad 80 noclegowni.

tz

 

4 KOMENTARZE

  1. Alez oczywiscie…
    Do takiej lub jeszcze gorszej sytuacji pragna doprowadzic teapublikanie – to jest ich marzeniem. Nie chcesz pracowac za miske zupy, wywieziemy fabryke do Chin. Zachorujesz na ciezka chorobe – zabierzemy ci wszystko co posiadasz lub zaoszczedziles. Klasa srednia zamienia sie w biedakow i zebrakow, gdy nieliczna grupa najbogatszych oplywa w luksusach. Ale najgorsze z tego wszystkiego jest to, ze ciagle spora czesc spoleczenstwa (czytaj wory herbaciane) z dnia na dzien biedniejac, szuka wroga wsrod tych, co nie maja wiecej…
    Problem w tym, ze jest niemozliwoscia wytlumaczyc idiocie, ze jest idiota.

  2. jedni i drudzy sa kupe warci. Prowadza ten kraj w przepasc i robia niezle show ze to niby zalezy im aby w tym kraju bylo lepiej a wszystko sprowadza sie do jednego ‘niewolnictwo’…. juz nawet oferuja pomoc w postaci tabletki po ktorej bedziesz mogl pracowc 18 godzin hehe …..

REKLAMA

2129125292 views

REKLAMA

REKLAMA

2129125307 views

REKLAMA

REKLAMA

2130921627 views

REKLAMA

2129125317 views

REKLAMA

2129125320 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129125324 views