REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Społeczeństwo Tak wygląda szczęście

Tak wygląda szczęście

-

Po prostu musisz to zobaczyć. Wzruszająca do łez reakcja 7-tygodniowego chłopczyka, który po raz pierwszy w życiu usłyszał głos rodziców, chociaż trzy tygodnie wcześniej lekarze zdiagnozowali u niego obustronne upośledzenie słuchu.

Urodzony w Australii Lachlan Lever po raz pierwszy uśmiechnął się do swoich rodziców w lipcu 2012 roku zaraz po tym, gdy lekarze dopasowali niemowlęciu aparat słuchowy, który umożliwił mu pełny kontakt z otaczającym światem. To, jak wyglądał ten moment, można zobaczyć na filmie, który właśnie teraz — dwa lata po nagraniu podbił serca internautów i telewidzów, czego dowodem są setki tysięcy komentarzy napływających z całego świata. Film umieszczony został w serwisie YouTube w ostatnim dniu sierpnia i jak dotąd oglądany był już ponad 8,5 mln razy.

REKLAMA

Rodzice dziecka Michelle i Toby Lever poza nieopisanym szczęściem towarzyszącym tej chwili liczą na to, że sam filmik da również nadzieję innym rodzicom, którzy być może utracili ją po usłyszeniu lekarskiej diagnozy – podaje australijski dziennik “Daily Mail”.

Matka chłopca podkreśla także, jak ważna jest wczesna diagnoza dzieci z upośledzeniem słuchu; to dzięki niej mały Lachlan nie tylko usłyszał głos rodziców, ale przede wszystkim otrzymał szansę na normalny rozwój psychofizyczny.

Lachlan ukończył w maju 2 lata, przez ten czas przeszedł także terapię logopedyczną i od momentu, kiedy usłyszał po raz pierwszy dźwięki uwielbia muzykę i jak podkreślają rodzice — jest gadułą i nie przestaje się uśmiechać. (mig)

fot.YouTube

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks