REKLAMA

2125801091 views

REKLAMA

2125801090 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSpołeczeństwoRuszyła kolejna edycja kampanii "Kocham. Nie biję"

Ruszyła kolejna edycja kampanii “Kocham. Nie biję”

-

fot.strefabezpiecznegorodzica.pl
fot.strefabezpiecznegorodzica.pl

“Kary cielesne nie są żadnym środkiem wychowawczym” – mówiła w poniedziałek prof. Małgorzata Fuszara podczas inauguracji kampanii “Kocham. Nie Biję”. Organizatorzy akcji przypominają, że bicie dzieci wpływa m.in. na ich psychikę i relacje społeczne.

REKLAMA

W ramach akcji “Kocham. Nie biję.” w stacjach telewizyjnych i radiowych będą emitowane spoty dotyczące przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Twarzami tegorocznej kampanii zostali aktorzy Magdalena Różczka i Marcin Perchuć oraz prezenterka telewizyjna Omenaa Mensah.

Uruchomiony został również portal internetowy strefabezpiecznegorodzica.pl poświęcony bezpiecznemu wychowaniu dzieci. Po wejściu na stronę rodzice będą mogli nadać sobie Atest Bezpiecznego Rodzica – poprzez wypełnienie testu służącego wzmacnianiu pozytywnych zachowań i prezentującego szereg metod wychowawczych bez stosowania przemocy.

Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania prof. Małgorzata Fuszara zwróciła uwagę, że przemoc wobec dzieci wciąż jeszcze często jest ignorowana i traktowana jako część wychowania.

“Dziecko jest osobą o pełnej podmiotowości (…), a przemoc narusza tę podmiotowość, dziecko jest człowiekiem, któremu – jak nam wszystkim – należy się prawo do poszanowania jego integralności cielesnej i jego niezależności zarówno fizycznej, jak i psychicznej” – powiedziała pełnomocniczka.

Konrad Wojterkowski z Fundacji Krajowe Centrum Kompetencji przypomniał, że każdego roku kilkanaścioro dzieci ginie na skutek przemocy. “Rodzice mają takie poczucie, że dziecko jest ich własnością, że mogą zrobić z nim co chcą, że mogą wpływać nie tylko na proces wychowawczy w sposób pozytywny, ale również mogą wykorzystywać dzieci w taki sposób, w jaki im się to podoba” – powiedział.

Wojterkowski zachęcał do reagowania, gdy zauważamy przypadki przemocy wobec dzieci oraz do kontaktu z infolinią dla ofiar przemocy 801 109 801. Przypominał także, że bardzo ważne jest, by rodzice spędzali z dziećmi jak najwięcej czasu.

Zarówno kampania, jak i uruchomienie Strefy Bezpiecznego Rodzica to część trwającej od kilku lat akcji “Kocham. Nie biję” przygotowywanej przez Fundację Krajowe Centrum Kompetencji.

W tegoroczną kampanię zaangażowały się również resorty: sprawiedliwości, edukacji narodowej, pracy i polityki społecznej, zdrowia, a także Prokuratura Generalna oraz Rzecznik Praw Dziecka. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2120851191 views

REKLAMA

2120851227 views

REKLAMA

REKLAMA

2122647553 views

REKLAMA

2120851244 views

REKLAMA

2120851257 views

REKLAMA

2120851263 views