REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDługi weekend. Kupować czy wypoczywać?

Długi weekend. Kupować czy wypoczywać?

-

Klienci szturmują sklepy w czarny piątek fot.Andrew Gombert/EPA
Klienci szturmują sklepy w czarny piątek fot.Andrew Gombert/EPA

Według Krajowej Federacji Sprzedawców Detalicznych w zeszłym roku w Święto Dziękczynienia na zakupy wybrało się 34,6 mln osób. Podczas całego, długiego świątecznego weekendu, od czwartku do niedzieli, do sklepów wyruszyło 151 mln Amerykanów. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku miało być gorzej.

REKLAMA

Sklepy oznajmiają zawczasu swoje plany na czarny piątek oraz informują, czy będą otwarte w Święto Dziękczynienia. Coraz więcej punktów decyduje się na handel w tym dniu. Natomiast zamknięte będą Home Depot, Lowes, Crate & Barrel, Costco i Sam’s Club, a także Saks Fifth Avenue. Zaskakujące postanowienie ogłosiła sieć sklepów z odzieżą i sprzętem rekreacyjnym REI, która będzie zamknięta nie tylko w Święto Dziękczynienia, ale również w czarny piątek. W zamian REI zachęca klientów, by zamiast wycieczki do sklepów spędzić czas na świeżym powietrzu. Sieć twierdzi, że ponad milion osób skorzystała w zeszłym roku z tej sugestii.

Czarny piątek i cyberponiedziałek to od lat najlepsze w roku oferty zakupów. Jednak jak donosi portal WalletHub poświęcony osobistym finansom, oferta ofercie nierówna. Strona porównała reklamy asortymentu oferowanego w czarny piątek i zestawiła sklepy proponujące największe oszczędności. Najwyższe miejsce zajęła sieć Macy’s, gdzie oszczędności w czarny piątek sięgną 63,4 procent. Na drugim miejscu znalazła się sieć Stage (nieobecna w Illinois, najbliższe sklepy w Wisconsin i Indianie), a na trzecim JCPenney, oferująca oszczędności rzędu 62,8 procent. Do innych znanych w Chicago sklepów, które w trosce o swoich klientów nie pozwolą im zbankrutować na świątecznych zakupach należą Kohl’s (oszczędności rzędu 58,1 proc.) i Sears (oszczędności rzędu 43, 9 proc.)

Przeanalizowano również, gdzie szukać najlepszych specjalistycznych ofert. Okazuje się, że komputery i telefony będą najtańsze w Kmart, ubrania i dodatki w Gordmans (sklepy w Vernon Hills i Naperville), a spośród sklepów z lokalizacjami w Illinois w większości innych kategorii wygrała ponownie sieć Macy’s.

(jm)

REKLAMA

2123000071 views

REKLAMA

REKLAMA

2123000084 views

REKLAMA

REKLAMA

2124796405 views

REKLAMA

2123000094 views

REKLAMA

2123000100 views

REKLAMA

2123000104 views