REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Imigracja Badanie: imigranci nierozumiejący dowcipów bez szans na randki z Kanadyjczykami

Badanie: imigranci nierozumiejący dowcipów bez szans na randki z Kanadyjczykami

-

Jedną z największych przeszkód dla imigrantów w randkowaniu z Kanadyjczykami jest niezrozumienie poczucia humoru i kanadyjskich dowcipów – wynika z badania przeprowadzonego wśród osób urodzonych w Kanadzie i chińskich imigrantów.

„Czy w świecie, w którym poczucie humoru może zwiększyć możliwości wszystkiego – od randki po pracę, imigranci mają gorzej, ponieważ nie rozumieją dowcipu?” – na to pytanie starała się odpowiedzieć Siqi Xiao, studentka socjologii Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej (UBC).

REKLAMA

Większość Kanadyjczyków deklaruje otwartość wobec imigrantów i ich kultury. Jednak gdy przychodzi do randkowych wyborów, ponad 80 proc. osób urodzonych w Kanadzie, dla których język angielski jest pierwszym językiem (Kolumbia Brytyjska, gdzie Xiao prowadziła badanie, jest w większości anglojęzyczna), najpierw sprawdza, czy potencjalny partner do randki jest w stanie z poczuciem humoru odpowiadać na dowcipne wiadomości – podsumował komunikat UBC.

Osoby urodzone w Kanadzie nie wykluczają w sposób otwarty nikogo, ale ważne są dla nich kryteria takie jak „bycie fajnym”, „dowcipnym”, zdolnym do prowadzenia ciekawej rozmowy. To zaś prowadzi do wykluczania osób źle mówiących po angielsku i niewystarczająco znających kanadyjską kulturę. Natomiast szczególnie imigranci mają konkretne preferencje jeśli chodzi o randki z osobami z ich własnej kultury i korzystają z portali i aplikacji adresowanych do specyficznej grupy. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks