REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Społeczeństwo Amerykanie nie będą mogli adoptować dzieci z Rosji

Amerykanie nie będą mogli adoptować dzieci z Rosji

-

Rosyjska Duma, izba niższa parlamentu, zaakceptowała poprawki do ustawy, które wprowadzą zakaz adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów.

fot. Czy Rosja zakaże Amerykanom adopcji dzieci?

REKLAMA

Do projektu ustawy nakładającej sankcje na obywateli USA, których rząd Federacji Rosyjskiej uzna za łamiących prawa obywateli FR, wprowadzono dodatkowo poprawki dotyczące zakazu adopcji przez Amerykanów rosyjskich dzieci.

Projekt wprowadza też zakaz działalności w Rosji organizacji pozarządowych finansowanych ze Stanów Zjednoczonych, a także takich, których działalność zagraża interesom Rosji.

Do projektu wprowadzono również poprawkę rozszerzającą zakaz wjazdu do Rosji na obywateli wszystkich państw, w których Moskwa dopatrzy się naruszania praw Rosjan.

Pomysł wprowadzenia do ustawy zakazu adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów za szkodliwy uznał minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, skrytykował go też szef resortu oświaty i nauki Dmitrij Liwanow. Mimo tego projekt poparło w Dumie 435 deputowanych.

Zakaz adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów wywołał protesty, w efekcie których zatrzymano 30 osób zatrzymano, bowiem protest uznano za nielegalny. Rosyjscy obrońcy praw człowieka utrzymują, że deputowani Dumy, chcąc wprowadzić nowy zakaz adopcji, robią krzywdę Rosjanom.

Czytaj także: Adoptowane z Rosji bliźniczki wracają do swojego kraju

Projekt ostro krytykują również niezależne media. “Mszczą się na Ameryce, znęcając się nad sierotami i inwalidami” – skomentowało Radio Echo Moskwy. Stanowisko w sprawie zakazu adopcji zajął też we wtorek Kreml. Rzecznik prezydenta Władimira Putina Dmitrij Pieskow powiedział, że “ostra, pełna emocji reakcja rosyjskich parlamentarzystów jest w pełni zrozumiała”. Rzecznik Kremla zastrzegł jednak, że stanowisko władzy wykonawczej jest bardziej powściągliwe.

Trzecie, ostatnie czytanie nowej ustawy, która nakłada sankcje na obywateli USA, może się odbyć w najbliższy piątek. Później trafi do izby wyższej parlamentu, Rady Federacji. Wiceprzewodniczący Dumy Siergiej Niewierow nie wykluczył, że ustawa wejdzie w życie już od 1 stycznia 2013 roku.

Od 1991 roku Amerykanie adoptowali około 100 tys. rosyjskich dzieci. W wielu wypadkach były to dzieci niepełnosprawne lub chore. Od kilku lat liczba sierot z Rosji trafiających do rodzin w USA maleje. W 2007 roku do Stanów Zjednoczonych wyjechało około 2 tys. rosyjskich dzieci, a w 2011 – 965.

/

Zobacz także: Adoptowany 8-latek odesłany z powrotem do Rosji

Amerykanie adoptują mniej dzieci

7 KOMENTARZE

 1. Zalosny kraj rządzony przez jedną partie i oligarchow. Przecież wiadomo ze to prowokacja. Powód łamanie praw człowieka? hahha. Komunizm istnieje tam nadal tylko w innej postaci. Demokracja w tym kraju jest tylko na papierze. Osobicie uwazam ze ZSRR byl dużo wiekszą potęgą polityczną jak i militarną. Ludzie zyją zdecydowanie gorzej niz 20 lat temu, dlatego tez chcąc odlecieć od rzeczywistości piją czysty spirytus, co pokazuje skala umieralności. Zobaczcie ile zyje przecietny Amerykanin, a rusek..
  Ale mają za swoje ludobójcy. Przez ich system zginęło 70 mln ludzi.
  Owszem my tez nie jestesmy swieci, zabilismy mnostwo cywilów, ale na wojnie takie rzeczy zawsze muszą się zdarzać, nawet w duzej liczbie.
  My dalismy milionom schronienie, oni miliony zabijali, z czego 90% to osoby zupełnie nie winne.
  God Bless America.

  • A co masz na myśli? Praca? Biurokracja?
   Myślę że militarnie na pewno Pl straciła, nie można brać pod uwagę członkostwa NATO. W przeszłości już wszyscy doskanale wiemy czym się to kończyło. Mimo że armia jest zawodowa, to moim zdaniem Polacy za mało wydają % z PKB, zasłaniając się obecnością w NATO oraz łataniem dziury w budzecie.
   Co do pracy, to wiesz jak to jest?? Osobom z niskim wykształceniem trudno jest znaleźć pracę, ponieważ nie ma już krajowych fabryki, które zatrudniały miliony, a jeśli chodzi o Studentów to jest ich za dużo, ponieważ praca jaką chcą wykonywać jest mocno obsadzona. Osoby, które zdawały maturę w czasach przemian politycznych miały najlepiej.
   Moim zdaniem osoby, które tęsknią za PRL nie dorosły do Demokracji o którą wczesniej tak wiele osob walczyło i przypłaciło zyciem, wiec gdziu tu jest sens. Kapitalizm jest dla osób, które potrafią się w nim odnaleźć. Ja ze swojej strony nigdy bym nie był tu gdzie jestem, gdyby w PL był socjalizm, dlatego też jestem wielkim zwolennikiem Kapitalizmu, oczywiście przyjmę wszelaką krytykę.
   Pozdrawiam.

  • patrzac jednak na kraje zachodnie, a wiec kapitalictyczne, nie wszyscy tam byli wysokowyksztalceni, robole tez tam byli i sobie niezle radzili w tym kapitalizmie, a robotnicy polscy, ktorych wykorzystano do obalenia komuny, wlasnie o to walczyli, aby mieli tak jak na zachodzie.stocznowiec z stoczni im Lenina,chcial tak zarabiac jak stoczniwiec z Hamburga, a gornik z Wujka tyle samo, co gornik z Zaglebia Rury.No i oczywiscie zeby tez i towar byl w sklepach, a nie tak jak to bylo np moim miescie Starogardzie Gd gdzie byla fabryka obuwia “Neptun” ale butow tej marki na prozno bylo szukac w sklepach w moim miescie.Wszystko szlo na tzw “export” do ZSRR, za tzw ochrone przed imperlialistami z Zachodu.

  • Racja, tylko osoby, które tylko porównują PL do krajów zachodnich nie wzięły pod uwagę najważniejszej kwestii, oprócz NRD kraje te zostały objete planem Marshalla i podczas gdy PL była w katastrofalnej sytuacji Gospodarczej, kraje te powoli podnosiły się po WWII. Polacy za bardzo się przeceniają widząc bogatszych sąsiadów. Jeśli tak tęsknią za PRL to nie spojrzą w wschodnią stronę granic, wtedy zrouzmieją co to znaczy mówić “Chcemy powrotu socjalizmu i towarzysza Gierka”.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA