REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSpołeczeństwoAmerykanie narzekają na stres i niskie pensje

Amerykanie narzekają na stres i niskie pensje

-

Amerykańska gospodarka i rynek pracy pod długim kryzysie powoli wracają na prostą, jednak Amerykanie wciąż narzekają na pewne aspekty swej pracy. Z sondażu instytutu Gallupa wynika, że najczęstszym problemem dla pracowników  jest stresująca atmosfera i niesatysfakcjonujące wynagrodzenie.

fot. Becky Wetherington/ Aż 70 proc. Amerykanów narzeka na zbyt duże natężnie stresu w pracy

REKLAMA

W przeprowadzanym co roku przez Instytu Gallupa sondażu „Work and Education” wśród 13 problemów związanych z miejscem pracy, dwa – wynagrodzenie i stres – okazały się budzić największe niezadodolenie Amerykanów.

Naukowcy analizowali m.in. takie czynniki jak: bezpieczeństwo w miejscu pracy, stosunki z współpracownikami, elastyczność czasu pracy, ilość przysługujących dni urlopu, szef, nakład obowiązków, pewność pracy, pakiet ubezpieczenia zdrowotnego oferowanego przez pracodawcę, zarobki i poziom stresu.

Z sondażu wynika, że zaledwie 29 proc. ankietowanych nie narzeka na poziom stresu w miejscu pracy. 33 proc. jest z tego powodu bardzo niezadowolonych z wykonywanej pracy, 37 proc. twierdzi, że ma do czynienia ze stresem w miejscu pracy, ale jest w stanie go tolerować.

Powodem nieusatysfakcjonowania z wykonywanej pracy jest także wysokość zarobków. Tylko 30 proc. ankietowanych jest zadowolonych z wysokości otrzymywanej pensji. Dwie trzecie Amerykanów chciałoby zarabiać wiecej.

Amerykańscy pracownicy dostrzegają jednak i pozytywne aspekty swego zatrudnienia. Aż 75 proc. jest zadowolonych z bezpieczeństwa w miejscu pracy (to najlepiej oceniany czynnik). Wysoko plasują się również relacje z kolegami z pracy i elastyczne godziny pracy.

W porównaniu z tym samym badaniem przeprowadzonym przez Instytut Gallupa w sierpniu 2011 roku, nie odnotowano dużych różnic. Najistotniejszą zmianą jest zmniejszenie nadziei ankietowanych na to, że dostaną awans (spadek z 39 do 33 proc.).

Specjaliści z Instytutu Gallupa zaznaczają, że w ciągu ostatnich 3 lat warunki pracy w USA uległy poprawie, jednak doświadczenia niedawnej recesji pamięć o kryzysie sprawiają, że Amerykanie cieszą się nawet z mniej zadowalających ofert pracy.

AS

 

 

 

8 KOMENTARZE

  1. as o ironio moja – zamiast ludziom pierduly o galupach wypisywac wyskrob lepiej artykulik o ostatnich, wczorajszych danych z rynku pracy. napisz o wielkosci zatrudnienia, ile kolejnych osob zostalo bez pracy i jak to sie ma do zbawiennej polityki twojego mesjasza ktoremu laurki produkujesz na tym portalu.

REKLAMA

2119245742 views

REKLAMA

2119245835 views

REKLAMA

REKLAMA

2121042188 views

REKLAMA

2119245902 views

REKLAMA

2119245958 views

REKLAMA

2119246000 views