REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna save st adalbert W kwietniu dwie msze na Wojciechowie

W kwietniu dwie msze na Wojciechowie

-

W niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 8 rano w kościele św. Wojciecha w Pilsen zostanie odprawiona comiesięczna polska msza święta.

Przed i po mszy przy drzwiach wejściowych do kościoła będą sprzedawane palmy wielkanocne.

REKLAMA

W przeddzień Eucharystii, w sobotę, 6 kwietnia od godziny 10 rano koordynatorzy przypominają o możliwości przyłączenia się do prac porządkowych i dekoracyjnych w kościele. Chętni do pracy powinni być zaopatrzeni we własne środki czystości.

Wspólnota św. Wojciecha dziękuje Januszowi Olechnemu za nieodpłatną restaurację krzeseł przeznaczonych dla osób ze służby liturgicznej ołtarza, a Edwardowi Czuprynie za uszycie pokrowców na krzesła dla księży.

W kwietniu br. w kościele św. Wojciecha zostanie odprawiona druga, trójjęzyczna msza, w niedzielę palmową – 14 kwietnia o godzinie 10 rano, na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni.
(jp)

Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha

Trwa akcja na rzecz uratowania zabytkowego, wybudowanego przez Polonię kościoła Św. Wojciecha, któremu grozi likwidacja. Organizacja Save St. Adalbert Church prowadzi zbiórkę funduszy mających ocalić historyczny polonijny kościół.

Jak przyłączyć się do ratowania kościoła?

Osoby, które chciałyby przekazać swe datki na rzecz ratowania świątyni, mogą dokonywać wpłat na konto organizacji Save St. Adalbert Church (Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha): Polish & Slavic Federal Credit Union numer konta: 1345983

Liturgia w języku polskim
– polska msza święta jest odprawiana w kościele św. Wojciecha w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz.8 rano.
– adoracja Najświętszego Sakramentu w języku polskim odbywa się w kościele Św. Wojciecha w każdy piątek, w godzinach od 7 do 9 wieczorem.

Rys historyczny
Kościół Św. Wojciecha, znajdujący się przy1650 W. 17th Street w dzielnicy Pilsen w Chicago, jest perłą architektoniczną. Parafia Św. Wojciecha powstała ponad 144 lata temu i skupiała polskich emigrantów. Wewnetrzną ornamentykę kościoła wyrzeźbiono w 35 tonach szlachetnego marmuru. Świątynia zbudowana została w stylu neoromańskim z dwiema wieżami na wzór rzymskiej Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Polscy historycy sztuki zaliczyli kościół do grupy najpiękniejszych i najcenniejszych obiektów sakralnych w USA.

(inf. wł.)

fot. Dariusz Piłka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks