REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Odpust w kościele św. Wojciecha. Zaproszona cała Polonia

Odpust w kościele św. Wojciecha. Zaproszona cała Polonia

-

W niedzielę 22 kwietnia o godzinie 8 rano w zabytkowym kościele św. Wojciecha odprawiona zostanie druga w tym miesiącu msza w języku polskim. Koncelebrowana uroczysta msza odpustowa ku czci św. Wojciecha – patrona Polski – będzie  sprawowana przez ks. Michała Lewonia, ks. proboszcza Michaela Enrighta i zaproszonych księży. Na uroczystość zaproszona jest cała Polonia – wszyscy, którzy chcą ratować polski kościół zagrożony likwidacją.

REKLAMA

W sobotę,  21 kwietnia od godziny 10 rano rozpocznie się wielkie sprzątanie kościoła św. Wojciecha, który znajduje się  pod adresem  1650 W. 17th Street w chicagowskiej dzielnicy Pilsen. Zaproszeni są wszyscy chętni do pracy charytatywnej przy sprzątaniu i dekorowaniu świątyni.  Koordynatorzy akcji proszą ochotników o przyniesienie własnych środków czyszczących.

Dodatkowo warto pamiętać, że w każdy piątek w godzinach od 7 do 9 pm w kościele św. Wojciecha odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu w języku polskim.

Wszyscy, którym sprawa uratowania kościoła leży na sercu mogą wpłacać ofiary i donacje na konto bankowe nowo powstałej organizacji Save St. Adalbert Church (Uratujmy Kościół Świętego Wojciecha), którą założył Komitet Obrony Kościoła św. Wojciecha, działający przy Kongresie Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowym Polskim. Na czele organizacji stoi prezes KPA i ZNP Frank Spula.

Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Dariusz Piłka

Jak przyłączyć się do ratowania kościoła

Osoby, które chciałyby przekazać swe dary na rzecz ratowania świątyni, mogą dokonywać wpłat na konto organizacji Save St. Adalbert Church (Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha): Polish & Slavic Federal Credit Union numer konta: 1345983

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Liturgia w języku polskim

– Polska msza święta jest odprawiana w kościele św. Wojciecha w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 8 rano.

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w języku polskim odbywa się w kościele św. Wojciecha w każdy piątek, w godzinach od 7 do 9 pm.

– W niedzielę 22 kwietnia o godzinie 8 am, odprawiona zostanie druga w tym miesiącu uroczysta koncelebrowana msza ku czci św. Wojciecha – patrona Polski.

Rys historyczny

Kościół pw. św. Wojciecha znajdujący się pod adresem 1650 W. 17th Street w dzielnicy Pilsen w Chicago jest architektoniczną perłą. Parafia św. Wojciecha powstała ponad 144 lata temu i skupiała polskich imigrantów. Jej wnętrze wyrzeźbiono w 35 tonach szlachetnego marmuru. Świątynia zbudowana została w stylu neoromańskim i zwieńczona dwiema wieżami, na wzór rzymskiej Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Polscy historycy sztuki zaliczyli kościół do grupy najpiękniejszych i najbardziej cennych obiektów sakralnych w USA.

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Uwaga! Zakończenie Rodzinnego Kongresu Modlitwy

W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 2:30 pm w chicagowskiej archikatedrze odbędzie sie zakończenie  Rodzinnego Kongresu Modlitwy w Chicago z udziałem o. Lukasza Buksy.

Zaproszona jest cała Polonia. Więcej informacji: pvm.archchicago.org/events/the-awakening

(inf. wł.)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks