REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna save st adalbert Na lutową mszę św. zabierzmy świece

Na lutową mszę św. zabierzmy świece

-

W niedzielę, 3 lutego wierni wspólnoty św. Wojciecha proszeni są o przyniesienie świec na comiesięczną mszę świętą.

Podczas mszy będziemy celebrować wspomnienie liturgiczne św. Błażeja – opiekuna wiernych w chorobach gardła i języka oraz przypadające w przeddzień Eucharystii – 2 lutego – dwa inne, ważne święta: Ofiarowania Pańskiego nazywane także świętem Matki Boskiej Gromnicznej oraz ustanowiony w 1997 roku przez papieża św. Jana Pawła II – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

REKLAMA

Pod koniec mszy świętej wierni otrzymają błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

Pamiętajmy, że świece będzie można nabyć w parafialnym sklepiku znajdującym się w kościele.
(jp)

Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha

Trwa akcja na rzecz uratowania zabytkowego, wybudowanego przez Polonię kościoła Św. Wojciecha, któremu grozi likwidacja. Organizacja Save St. Adalbert Church prowadzi zbiórkę funduszy mających ocalić historyczny polonijny kościół.

Jak przyłączyć się do ratowania kościoła?

Osoby, które chciałyby przekazać swe datki na rzecz ratowania świątyni, mogą dokonywać wpłat na konto organizacji Save St. Adalbert Church (Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha): Polish & Slavic Federal Credit Union numer konta: 1345983

Liturgia w języku polskim
– Polska msza święta jest odprawiana w kościele św. Wojciecha w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz.8 rano.
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w języku polskim odbywa się w kościele Św. Wojciecha w każdy piątek, w godzinach od 7 do 9 wieczorem.

Rys historyczny
Kościół Św. Wojciecha, znajdujący się pod adresem 1650 W. 17th Street w dzielnicy Pilsen w Chicago, jest architektoniczną perłą. Parafia Św. Wojciecha powstała ponad 144 lata temu i skupiała polskich emigrantów. Jej wewnętrzną ornamentykę wyrzeźbiono w 35 tonach szlachetnego marmuru. Świątynia zbudowana została w stylu neoromańskim z dwiema wieżami na wzór rzymskiej Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Polscy historycy sztuki zaliczyli kościół do grupy najpiękniejszych i najbardziej cennych obiektów sakralnych w USA.

(inf. wł.)

fot. Dariusz Piłka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks