REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna save st adalbert Msza październikowa

Msza październikowa

-

Pomimo wystawienia kościoła na sprzedaż porządek polskich mszy świętych pozostaje bez zmian.

REKLAMA

W niedzielę, 7 października w zagrożonym sprzedażą polskim kościele św. Wojciecha zostanie odprawiona polska msza święta o godzinie 8 rano.

W sobotę, 6 października od godziny 10 rano rozpocznie się sprzątanie kościoła św. Wojciecha, który znajduje się pod adresem 1650 W. 17th Street w chicagowskiej dzielnicy Pilsen.

Zaproszeni są wszyscy chętni do pracy charytatywnej.

Koordynatorzy akcji proszą ochotników o przyniesienie własnych środków czyszczących.

Jola Plesiewicz

fot.Dariusz Piłka

[spacer color=”8BC234″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha

Trwa akcja na rzecz uratowania zabytkowego, wybudowanego przez Polonię kościoła św. Wojciecha, któremu grozi likwidacja. Organizacja Save St. Adalbert Church prowadzi zbiórkę funduszy mających ocalić historyczny polonijny kościół.

Jak przyłączyć się do ratowania kościoła

Osoby, które chciałyby przekazać swe dary na rzecz ratowania świątyni, mogą dokonywać wpłat na konto organizacji Save St. Adalbert Church (Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha): Polish & Slavic Federal Credit Union numer konta: 1345983

Liturgia w języku polskim
– Polska msza święta jest odprawiana w kościele św. Wojciecha w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 8 rano.
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w języku polskim odbywa się w kościele św. Wojciecha w każdy piątek, w godzinach od 7 do 9 pm.

Rys historyczny
Kościół pw. św. Wojciecha, znajdujący się pod adresem 1650 W. 17th Street w dzielnicy Pilsen w Chicago, jest architektoniczną perłą. Parafia św. Wojciecha powstała ponad 144 lata temu i skupiała polskich imigrantów. Jej wnętrze wyrzeźbiono w 35 tonach szlachetnego marmuru. Świątynia zbudowana została w stylu neoromańskim i zwieńczona dwiema wieżami na wzór rzymskiej Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Polscy historycy sztuki zaliczyli kościół do grupy najpiękniejszych i najbardziej cennych obiektów sakralnych w USA.

(inf. wł.)

2 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks