REKLAMA

2126732775 views

REKLAMA

2126732769 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaW Kalifornii ostre kary dla paparazzich nękających dzieci gwiazd

W Kalifornii ostre kary dla paparazzich nękających dzieci gwiazd

-

Od stycznia napastliwym paparazzim, którzy w Kalifornii fotografują dzieci gwiazd bez zgody ich rodziców, grożą surowe kary, aż do roku więzienia i grzywny w wysokości 10 tys. dolarów. Ustawę, za którą lobbowały znane aktorki, krytykują organizacje medialne.

Halle Berry  fot. Warren Toda/PAP/EPA
Halle Berry fot. Warren Toda/PAP/EPA

REKLAMA

O przyjęcie ustawy usilnie zabiegały u stanowych władz m.in. aktorki Halle Berry i Jennifer Garner. Berry skarżyła się, że jej córka jest niemal codziennie nękana przez paparazzich. Gdy w ubiegłym roku aktorka wraz z rodziną przyjechała do Los Angeles, fotografowie rzucili się nią z aparatami w sposób tak agresywny, że omal nie upadła z niesioną na rękach córką – opowiadał senator stanowy Kevin de Leon, autor ustawy.

Zgodnie z obowiązującą od 1 stycznia ustawą za “celowe nękanie” dziecka fotografom lub kamerzystom grozi kara do roku więzienia i grzywny w wysokości od 1 do 10 tys. dolarów. Ustawa ma chronić nie tylko dzieci gwiazd, ale też inne, które mogą znaleźć się na celowniku fotografów z racji zawodu wykonywanego przez ich rodziców, a więc np. dzieci sędziów.

Ale ustawa ma też krytyków. Kalifornijskie stowarzyszenie nadawców oceniło, że język ustawy jest zbyt ogólny i może doprowadzić do postawienia w stan oskarżenia także dziennikarzy relacjonujących wydarzenia. “To może mieć efekt odstraszający. Jeśli dziennikarze wiedzą, że mogą zostać oskarżeni, to dwa razy pomyślą, zanim spróbują zdobyć komentarz lub zdjęcie” – mówił szef stowarzyszenia Joe Berry cytowany w tygodniku “Time”.

Sam tygodnik też nie krył sceptycyzmu, przywołując argumenty osób wątpiących w skuteczność nowej ustawy. By fotografa lub kamerzystę spotkała kara, gwiazda będzie musiała bowiem udowodnić w sądzie, że rzeczywiście napastował on jej dziecko. Poza tym wiele zdjęć sprzedawanych jest gazetom przez paparazzich anonimowo.

(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Telewizja Niezależna Polonia dotarła do żyjącego, naocznego świadka niemieckiej zbrodni w Jedwabnem 10 lipca 1941. Pani Hieronima Wilczewska którą ekipa TV Niezależna Polonia odwiedziła we wrześniu 2013 w New Britain, stan Connecticut, USA, w dniu zbrodni w Jedwabnem miała 8 lat. W ciągu 6 dni, przechodząc wielokrotnie lub przystając obok stodoły która stała się miejscem kaźni Żydów z Jedwabnego, pani Hieronima była naocznym świadkiem niemieckiego mordu, tragedii i konania tych ludzi co ciągnęło się przez kilka dni. Zapędzonym przez SS i Gestapo do stodoły Żydom kazano wchodzić i układać się warstwami na sobie z powodu braku miejsca. Niemcy wrzucali następnie małe żydowskie dzieci na sama góre . Następnie, Niemcy oblali benzyną i podpalili z miotaczy ognia budynek. W ten bestialski sposób zamordowano większość, ale nie wszystkich. Ludzie, znajdujący się na dole, żyli jeszcze przez kilka dni. Pani Hieronima zapamiętała jak kiwali się godzinami, w beznadziejnej rozpaczy, poparzeni i spowici popiołem ze swoich spalonych współbraci, często członków swoich rodzin, z górnych warstw. Gestapo i SS przez te kilka dni trzymało dookoła stodoły uzbrojone warty, pilnując aby nikt z żyjacych jeszcze jakimś cudem Żydów nie wydostał się ze stodoły oraz uniemożliwiając ludności Jedwabnego przynoszenia im wody czy pożywienia. Po kilku dniach, kiedy wszyscy zmarli z głodu, wycieńczenia czy ran, Niemcy zakopali wszystkie zwłoki na miejscu swojej zbrodni.

REKLAMA

2120980025 views

REKLAMA

REKLAMA

2120980055 views

REKLAMA

REKLAMA

2122776377 views

REKLAMA

2120980068 views

Jagodzianki z kruszonką

Smutek olimpijski

Wychować syna

REKLAMA

2120980078 views

REKLAMA

2120980083 views