0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaHaj LajfMadonna uczciła pamięć powstańców warszawskich

Madonna uczciła pamięć powstańców warszawskich

-

W środę na warszawskim stadionie narodowym odbył się długo wyczekiwany koncert Madonny. Jeszcze na wiele tygodni przed datą 1 sierpnia występ królowej pop został oprotestowany przez 54 tys. polskich obywateli, którzy podpisali petycję o odwołanie koncertu ze względu na jego datę. Gwiazda odwołać koncertu nie chciała, jednak w zamian za to wyemitowała specjalny film ku pamięci tragicznie zmarłych powstańców warszawskich. 

fot. wiki commons/ Madonna krytykowana jest m.in. za takie rekwizyty sceniczne jak pistolet

REKLAMA

1 sierpnia to data szczególnie ważna dla Warszawy. W 1944 roku wybuchło powstanie warszawskie, w wyniku którego zginęło ok. 200 tys. polskich żołnierzy. Co roku rocznica wybuchu powstania jest obchodzona niezwykle hucznie i ma charakter podniosły. W tym roku spokój mieszkańców został zakłócony przez występ Madonny.

Koncerty królowej pop od zawsze uchodziły za kontrowersyjne. Mimo swoich 53 lat Madonna podczas trasy wciąż tańczy na scenie półnaga, otoczona przez harem młodych i równie skąpo ubranych tancerzy. W trakcie jej koncertów podczas ostatnie trasy MDNA artystka została oprotestowana m.in. w Turcji i we Francji.

W muzułmańskiej Turcji popłoch wzbudził fakt, że podczas wykonywania jednego z utworów Madonna rozpięła biustonosz ukazując widowni fragment swojej piersi. We Francji oburzenie nastąpiło po tym, jak na czole zdjęcia przedstawiającego Marine Le Pen, przewodniczącą Frontu Narodowego, pojawiła się swastyka.

W przypadku Warszawy największe kontrowersje wzbudzał sam wybór daty. Problem ten miał miejsce już rok wcześniej. Wtedy gwiazda wystąpiła 15 sierpnia, w dzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Do dnia koncertu pod petycją skierowaną do władz miasta Warszawy, w której postulowano odwołanie koncertu Madonny, podpisało się 54 tys. obywateli. „Dnia 1 sierpnia wspominamy tych,  którzy przeżyli powstanie oraz tych, którzy oddali w nim swoje życie. Nie pozwolimy na zbezczeszczenie najświętszych dla nas symboli”, apelowali.

Madonna na zmianę daty koncertu zgody nie wyraziła. Za namową władz miasta postanowiła jednak wyemitować przed koncertem dwuminutowy film upamiętniający ofiary powstania. Publiczność nagrodziła ten gest oklaskami.

AS

17 KOMENTARZE

 1. ….za kilka lat w Polsce nie bedzie dnia wolnego na rozrywke, koncerty itp. Ciagle swieta i uroczystosci obchodzone ze spuszczona glowa…co za dziwny kraj i narod , kiedy powinni sie cieszyc to tez sie smuca i przy tym klotnie . Kto z kim i kiedy , wypada czy nie ….

  • to przestan sie podniecac tym ile w polsce sie swietuje a ile pracuje. zyjesz tutaj to tyraj jak wol a jak masz juz troche uciulane to rob sobie 2 razy wiecej swiat niz rodacy i tyle w temacie

  • ja jej nigdy nie lubilem za prowokacyjny teledysk w ktorym sex uprawiala z czarnym Jezusem, a pozatym to przeciez byla dziwka.

  • no wiedzisz , ona kiedys byla dziwka a dzisiaj swoje weki trzyma tam gdzie ty mozesz tylko spac, a ty kiedys byles slodkim malym chlopczykiem pasajacym gaski kazdego poranka, a dzisiaj jestes zmurszalym, zcapialym polonijnym nurkiem bejsmentowym reszte swojego zycia spedzajac przy buffowaniu podlog w jewelach…
   ot zycie…

  • aja juz nie byfuje podlug, teraz to ja jestem superwajzerem i nie w Jewelu, tylko w Dominicksie.

  • czarus nie musisz sie z tym afiszowac 🙂 na piwnicach to ty sie znasz jak malo kto …moze juz wyjdz z tej nory i przewietrz odbytnice 🙂

 2. Podstarzała kobieciena o przerośniętych ambicjach, gotowa zrobić wszystko, aby tylko zaistnieć w przestrzeni. Wpasowała się w zapotrzebowanie tych środowisk, które zwalczają katolicyzm. “Piosenkarka popularna”, która nie zaśpiewa, jżeli się nie rozbierze. Autorka tekstu, pisząc o Veronice Ciccone, która świetokradczo przywłaszczyła sobie imię Matki Boskiej, już w drugim zdaniu popełniła zasadniczy i chyba zamierzony błąd, który ma zdyskredytować lub przynajmniej pomniejszyć znaczenie Powstania Warszawskiego. Ten trend utrzymuje się już od prawie 70-ciu lat. 1 sierpnia nie wybuchło Powstanie w Getcie, ale Powstanie Warszawskie, to zasadnicza różnica. Poza tym nie rozumiem powodów, dla których autorka w tytule swojego tekstu zawarła zmanipulowany przekaz, że “Madonna uczciła pamięć powstańców warszawskich” (pisownia oryginalna). Jakie to jest uszanowanie pamięci 200 tysięcy ludzi, jeżeli rozebrana emerytka biega po scenie w rocznicę tego wydarzenia? Wszystko razem jest skandalem, ponieważ to nie jest pierwszy raz i nie tylko w Polsce, gdy pani Ciccone uwłacza pamięci Bohaterów. A portla “Informacje USA” wychwalają tę emerytkę.

  • bardziej zdyskredytowali pamiec powstancow zwierzeta wyhodowane przez kaczynkich-macierewiczow co daly swoj show na powazkach buczeniem za ktore sami zyjacy powstancy przepraszali.chcesz link do wypowiedzi gen scibora-rylskiego co sadzi o wazym uszanowaniu pamieci? zawsze zawszale pisuary chcecie sobie swoje geby kims wycierac nie patrzac sie czym ( nie kim) wy sami jestescie.”jedyi prawdziwi polacy” ….mam nadzieje ze wiecej was sie juz nie rodzi….

REKLAMA

2126823455 views

REKLAMA

REKLAMA

2126823472 views

REKLAMA

REKLAMA

2128619792 views

REKLAMA

2126823482 views

REKLAMA

2126823486 views

REKLAMA

2126823490 views