REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Haj Lajf Katie Holmes guru feministek

Katie Holmes guru feministek

-

Rozwody w świecie showbiznesu to chleb powszedni. O rozwodzie Katie Holmes i Toma Cruisa pisano jednak z większą uwagą. Świat niemal jednomyślnie stanął po stronie młodej aktorki, która nie wytrzymała napięcia sławy ani presji ze strony sekty scjentologów. Dziś 33-letnia Katie Holmes przez feministki jest wynoszona na ołtarze. 

fot. MTV Live/ Tom Cruise w 2008 roku

REKLAMA

Katie Holmes i Tom Cruise poznali się w 2005 roku. W kwietniu tego samego roku po raz pierwszy wystąpili na czerwonym dywanie jako para, a w maju aktor opowiadał o swoim uczuciu do młodszej o 17-lat partnerki na kanapie w talk show Oprah Winfrey. W kwietniu 2006 roku na świat przyszła Suri – córka Toma i Katie.

Związek gwiazdy filmu „Top Gun” i znanej jedynie z serialowej roli Holmes był od początku dość szeroko komentowany w mediach. Największe kontrowersje budziła 17-letnia różnica wieku partnerów oraz to, że Holmes przystąpiła do sekty scjentologów, której Cruise jest jednym z najsłynniejszych orędowników i wyznawców. Kiedy para ogłosiła, że spodziewa się dziecka, złośliwi komentatorzy ochrzcili Holmes mianem bohaterki z filmu „Dziecko Rosmary” – horroru psychologicznego w reżyserii Romana Polańskiego.

Kilka lat po narodzinach Suri plotki wokół małżeństwa Cruisa i Holmes nie ustawały. Całej historii pikanterii dodawały wahania wagi Katie, które skrzętnie odnotowywała prasa. Świat spekulował na temat tego, jak bardzo Tom i scjentologowie kontrolują życie młodej aktorki.

Związek Cruisa i Holmes trwał do 9 lipca 2012 kiedy to świat obiegła wiadomość, że para aktorów podpisała akt rozwodowy. Od tamtej pory aparaty paparazzi z całego świata uwieczniają spokojną i uśmiechniętą Katie przechadzającą się ulicami Nowego Jorku z córką Suri.

Rozwód z Tomem Cruisem określany jest mianem wyzwolenia Katie Holmes. Dziennikarze już teraz chwalą nieugiętą postawę młodej aktorki (Holmes kategorycznie odmówiła, aby Suri przystąpiła do kościoła scjentologów) i porównują ją do Tiny Turner, która po wielu latach upokorzeń odeszła od znęcającego się nad nią męża Ike’a. Virginia Heffernan z Yahoo News stwierdziła, że podejmując decyzję o rozwodzie Holmes pokonała niezwyciężonego Cruisa.

AS

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks