REKLAMA

2131892359 views

REKLAMA

2131892358 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaHaj LajfChiny zakazały utworów Lady Gagi, Katy Perry i Backstreet Boys

Chiny zakazały utworów Lady Gagi, Katy Perry i Backstreet Boys

-

Utwory Lady Gagi, Katy Perry i Backstreet Boys zostały usunięte z chińskich list przebojów. Chińskie ministerstwo kultury poinformowało, że muzyka ocenzurowanych gwiazd zagraża bezpieczeństwu ich kraju.

To smutny dzień dla wszystkich fanów Backstreet Boys, Lady Gagi i Katy Perry zamieszkałych w Chinach. Tamtejsze władze uznały, że treści utworów amerykańskich artystów naruszają bezpieczeństwo narodowe najludniejszego państwa świata.

REKLAMA

– Naszym celem jest ochrona bezpieczeństwa narodowego – czytamy w oficjalnym oświadczeniu władz chińskich. Ich zdaniem amerykańscy artyści pop zagrażają temu bezpieczeństwu.

Chińskie portale, z których można pobierać pliki mp3, dostały od władz z Pekinu 2 tygodnie na usunięcie zakazanych utworów. W przeciwnym razie poddane zostaną odpowiednim sankcjom.

Chińskie ministerstwo kultury wystosowało listę 100 zakazanych piosenek. Wśród nich znajdują się słynny utwór Gagi „Judas” oraz „Last Friday Night” w wykonaniu Katy Perry.

Artystką najbardziej dotkniętą przez działania chińskiej cenzury jest Lady Gaga. Na liście zakazanych utworów znajduje się aż 6 jej kompozycji, wszystkie z najnowszej płyty.

Kierownikom Komunistycznej Partii Chin nie spodobała się także klasyczna ballada „I Want It That Way” zespołu Backstreet Boys, która liczy już sobie 12 lat.

Władze Chińskiej Republiki Ludowej od lat bardzo dokładnie cenzurują treść przemysłu rozrywkowego importowanego do Azji ze Stanów Zjednoczonych.

Największe podejrzenia wzbudziła jak dotąd islandzka piosenkarka Bjork, która w 2008 roku podczas wykonywania utworu „Declare Independence” w Szanghaju  skandowała ze sceny: „Tybet!”.

AS

5 KOMENTARZE

  1. Bo to jest tak, Chiny maja najwiecej ludzi na swiecie i chociaz to wielkie panstwo, uwazaja sie za przeludnionych, dlatego tez wprowadzili prawo do posiadania dziecka na jedna rodzine.I teraz kiedy mlodzi Chinczycy, zaczna sluchac muzyki zachodniej dosc czesto nawiazujacego do rozwiazlego zycia, to zachodzi obawa ze urodzi sie wiecej Chinczykow niz ustawa nakazuje, a to zagrozi bezpieczenstwu narodowemu Chin.I jeszcze jedna uwaga na temat Bjork i Tybetu.nie powinna z takimi tekstami wyskakiwac, bo to i tak nic nie da, a tylko zamknie droge do Chin innym spiewakom.

REKLAMA

2129335458 views

REKLAMA

REKLAMA

2129335473 views

REKLAMA

REKLAMA

2131131793 views

REKLAMA

2129335483 views

REKLAMA

2129335486 views

REKLAMA

2129335490 views