REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Rozmaite Teksas. Właścicielka sali weselnej odmawia gejom

Teksas. Właścicielka sali weselnej odmawia gejom

-

Ben Allen i Justin Hudgins, którzy przygotowują się do wstąpienia w związek małżeński nie mogą wyprawić przyjęcia weselnego w rodzinnym mieście jednego z nich. Właścicielka sali weselnej w Teksasie odmówiła parze wynajęcia, kiedy dowiedziała się, że jej klientami są homoseksualiści. Swoją decyzję argumentuje pobudkami religijnymi.

fot. NBC/ Ben Allen i Justin Hudgins
fot. NBC/ Ben Allen i Justin Hudgins

REKLAMA

Sprawę Bena Allena i Justina Hudginsa nagłośniła stacja WFAA News 8, a następnie NBC i Huffington Post. Para homoseksualistów z Teksasu, która przygotowuje się do zawarcia małżeństwa opowiedziała o rażącym przypadku dyskryminacji.

Partnerzy na swoje przyjęcie weselne wybrali All Occasion Party Place w pobliżu Fort Worth w stanie Teksas. Po wstępnej rozmowie z właścicielką lokalu okazało się jednak, że nie zgadza się ona na wyprawienie przyjęcia osobom homoseksualnym. W mailu wysłanym parze Robin Hearne napisała: „To Bóg nie pozwala mi pomóc wam w organizacji przyjęcia. Wiem, że was kocha, ale nie to, co robicie”.

Zobacz także: Przybywa przedstawicieli mniejszości seksualnych 

Allen i Hudgins, którzy zalegalizują swój związek w Meksyku 6 kwietnia w rozmowie ze stacją telewizyjną nie kryli goryczy z powodu zaistniałej sytuacji.

Parę poparł Chuck Smith z organizacji Equality Texas: „Odmowa usługi tylko ze względu na to, że ktoś jest innej orientacji seksualnej jest po prostu czymś złym”, oświadczył.

Podobna historia spotkała parę lesbijek z Oregonu – cukiernik odmówił im sprzedaży weselnego tortu po tym, jak dowiedział się o naturze ich relacji.

Zobacz wywiad z Allenem i Hudginsem:

6 KOMENTARZE

    • Mysle,ze sobie jaja robsz pytajac o to.Slownik synonimow podaje,ze gej to inaczej ciota, cwel, gay, homoseksualista, osoba homoseksualna, pedał, pederasta.

    • dziekuje za zwiezla odpowiedz, podoba mi sie uzycie slow polskich dla tych panow,szczegolnie pierwsze i ostatnie dwa okreslenia.Bynajmiej teraz wiadomo o kogo chodzi.

    • Jak znam zycie zaraz powstana biznesiki obslugujace tylko ten segmant klijenteli.Z czasem ludzie sie przyzwyczaja i za 10,15 lub 20 lat nie bedzie to wzbudzac zadnych emocji.Starsi ludzie pamietaja jak reagowano na krecenie biodrami przez Elvisa Presleya.Jakie to bylo wyuzdanie.Obecnie gola piers wypadla ze stanika na meczu footbolowym nie robi juz takiej sensacji.Czasy sie zmieniaja i wszystko zpowszechnieje.Pozyjemy zobaczymy oby tylko zdrowia starczylo.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks