REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Reportaże Makau - największe centrum hazardowe świata - zamyka kasyna w związku z...

Makau – największe centrum hazardowe świata – zamyka kasyna w związku z koronawirusem

-

Makau zamyka na ponad dwa tygodnie wszystkie kasyna – podała we wtorek agnecja Kyodo. Największe na świecie centrum hazardowe chce w ten sposób powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

Jak wskazano, decyzja szefa władz Makau Ho Iat Senga zbiega się ze zdiagnozowaniem koronawirusa u 29-letniej pracownicy jednego z miejscowych hoteli, która korzystała z autobusów przewożących pracowników kasyn.

REKLAMA

2147483647 clicks

Według agencji, to drugi nowy przypadek zachorowania stwierdzony we wtorek w specjalnym regionie administracyjnym na południu Chin. Liczba osób zarażonych koronawisrusem w Makau wzrosła do 10.

Ho wezwał też mieszkańców byłej kolonii portugalskiej, by nie wychodzili z domu, jeśli nie jest to konieczne.

fot. CARMO CORREIA/EPA-EFE/Shutterstock

Władze Makau, jak podkreślono, podejmowały dotąd szereg działań zapobiegawczych, które miały chronić mieszkańców przed epidemią – wprowadził np. obowiązek noszenia masek przez pracowników kasyn i innych mieszkańców dojeżdżających do pracy środkami transportu publicznego.

Minister gospodarki i finansów Lei Wai Nong, cytowany przez agencję, stwierdził w oświadczeniu, że do północy we wtorek “wszystkie 41 kasyn i innych lokali, takich, jak kina, puby i kluby nocne, zawieszą działalność na 15 dni”.

Sześciu głównych operatorów kasyn w regionie zobowiązało się do płacenia swym pracownikom pensji w okresie, gdy lokale będą zamknięte.

Makau jako centrum hazardu zaczęło się rozwijać -jak podała agencja – po zniesieniu państwowego monopolu na hazard i dopuszczeniu na rynek zagranicznych inwestorów w 2002 r. W 2006 r. przychody związane z branżą przekroczyły te notowane przez Las Vegas, co czyni Makau największym na świecie centrum gier hazardowych. W 2019 r. przychody Makau z tego sektora sięgnęły 293 mld pataca (37 mld dol.) – podała agencja.

fot. CARMO CORREIA/EPA-EFE/Shutterstock

W Chinach – według danych opublikowanych we wtorek przez państwową komisję zdrowia – liczba zainfekowanych wzrosła w poniedziałek do 20 tys. 438 osób. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło dotychczas łącznie 426 osób. Przypadki zakażenia stwierdzono w 25 krajach – zakażonych jest tam w sumie 151 osób; poza ChRL zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. W związku z tym zaleca wszystkim państwom, by podejmowały działania powstrzymujące rozprzestrzenianie się wirusa 2019-nCoV. Chodzi m.in. o monitorowanie rozwoju sytuacji, wczesne wykrywanie przypadków zakażenia i identyfikowanie osób, które mogły mieć kontakt z zainfekowaną osobą.(PAP)

autor: Magdalena Jarco

REKLAMA

2131680981 views

REKLAMA

REKLAMA

2131680996 views

REKLAMA

REKLAMA

2133477316 views

REKLAMA

2131681006 views

REKLAMA

2131681009 views

REKLAMA

2131681013 views