REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Wyjątkowy obiad papieża we Florencji

Wyjątkowy obiad papieża we Florencji

-

Papież Franciszek fot.Maurizio Degl' Innocenti/EPA
Papież Franciszek fot.Maurizio Degl’ Innocenti/EPA

 

Obiad na plastikowych talerzach, z wodą z kranu zje we wtorek papież Franciszek w stołówce dla ubogich Caritasu we Florencji podczas wizyty w tym mieście. “Będzie tak, jak zawsze”- powiedzieli organizatorzy obiadu, do którego papież zasiądzie z 60 ubogimi.

W stołówce Świętego Franciszka Biedaczyny podane zostaną typowe toskańskie dania, wśród nich ribollita, czyli zupa z warzyw i chleba. Będzie też potrawka z mięsa i jarzyny, a na deser sałatka owocowa oraz ciasteczka. Do kubków zostanie nalana woda z kranu. Podane będzie też czerwone i białe wino. To drugie pochodzi z niezwykłego miejsca; produkowane jest przez więźniów z zakładu karnego na wyspie Gorgona, w Toskanii.

To będzie zwyczajny, codzienny posiłek, bez żadnego wyjątkowego traktowania – podkreślają włoskie media zapowiadając ten punkt wizyty papieża we Florencji.

Przed wejściem do jadłodajni Franciszek otrzyma przepustkę, taką samą, jaką dostają biedni – podopieczni Caritasu przychodzący tam na posiłki. Są wśród nich ludzie z całego świata: Włosi, imigranci z Europy wschodniej, Ameryki, Afryki.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks