REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaWatykan podejmuje kolejne starania o uratowanie Alfiego Evansa

Watykan podejmuje kolejne starania o uratowanie Alfiego Evansa

-

Watykan podejmuje dalsze starania o uratowanie ciężko chorego brytyjskiego chłopca Alfiego Evansa, o którego życie trwa sądowa i dyplomatyczna batalia. Sąd w Wielkiej Brytanii nakazał odłączenie prawie dwuletniego chłopca od aparatury utrzymującej przy życiu.

Na Twitterze zamieszczono następujące słowa papieża Franciszka: „Poruszony modlitwami i wielką solidarnością okazaną małemu Alfiemu Evansowi ponawiam mój apel o to, aby wysłuchano cierpienia jego rodziców i by zapewniono im możliwość podjęcia nowych prób leczenia”.

REKLAMA

Słowa te odnoszą się do zabiegów watykańskiego szpitala Bambino Gesu, który na prośbę rodziców gotów jest przyjąć chłopca, cierpiącego na niezdiagnozowaną ciężką chorobę neurologiczną, objawiającą się uszkodzeniem mózgu, a także kontynuować jego kurację. Papież spotkał się niedawno na audiencji z ojcem chłopca i zapewnił, że uczyni wszystko co możliwe, by uratować dziecko.

Aby to umożliwić, w poniedziałek władze Włoch nadały chłopcu obywatelstwo tego kraju.

W Liverpoolu, gdzie w szpitalu przebywa chłopiec, jest dyrektor watykańskiej placówki Mariella Enoc. Powiedziała ona we wtorek dziennikarzom, że Alfie jest podłączony do respiratora, a personel medyczny szpitala jest gotów odlecieć z chłopcem do Rzymu samolotem, udostępnionym przez włoską minister obrony Robertę Pinotti. Cały czas strona włoska prowadzi zabiegi dyplomatyczne o to, by władze brytyjskie zgodziły się na przewiezienie Alfiego do Rzymu.

W nocy z poniedziałku na wtorek na mocy decyzji brytyjskiego sądu dziecku odłączono maszynę umożliwiającą oddychanie. Przez dziewięć godzin oddychał następnie samodzielnie. Potem, jak ogłosili rodzice dziecka, zapewniono mu ponownie tlen. Dostaje też wodę. (PAP)

fot.Pexels.com

REKLAMA

2107711275 views

REKLAMA

REKLAMA

2107711507 views

REKLAMA

2109507898 views

REKLAMA

2107711648 views

REKLAMA

2107711747 views

REKLAMA

2107711855 views