REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaWatykan. Papież pozdrowił pielgrzymów przybyłych do Częstochowy

Watykan. Papież pozdrowił pielgrzymów przybyłych do Częstochowy

-

Papież Franciszek pozdrowił pielgrzymów przybyłych do Częstochowy w związku z obchodzoną w czwartek uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypomniał o setnej rocznicy przywrócenia relacji dyplomatycznych między Polską i Stolicą Apostolską.

W czasie spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież powiedział: “Dzisiaj w Częstochowie w Polsce zgromadziło się wielu pielgrzymów, by uczcić Wniebowziętą Dziewicę i by wspomnieć setną rocznicę przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską i Polską”.

REKLAMA

“Przesyłam moje pozdrowienie tym, którzy zebrali się u stóp Czarnej Madonny i zachęcam ich do modlitwy za cały Kościół. Pozdrawiam także Polaków tu obecnych” – dodał Franciszek, wskazując na grupy na placu Świętego Piotra.

Podczas spotkania papież poprosił wiernych o modlitwę w chwili, gdy pobłogosławił różańce przeznaczone dla “braci w Syrii”. “Z inicjatywy stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie wykonano około sześciu tysięcy koronek różańców” – poinformował Franciszek, dodając że zrobiły je siostry karmelitanki z Betlejem.

Przekazał następnie, że różańce te zostaną rozdane we wspólnotach katolickich w Syrii jako znak jego bliskości z nimi. Otrzymają je zwłaszcza rodziny, które straciły bliskich na wojnie. “Odmawiajmy modlitwę różańcową za pokój na Bliskim Wschodzie i na całym świecie” – wzywał Franciszek, trzymając w rękach jeden z różańców dla Syrii.

Papież wyraził również solidarność z ludnością krajów Azji Południowej, która ucierpiała w wyniku deszczów monsunowych. “Modlę się za ofiary i pozbawionych dachu nad głową, za wszystkie bezdomne rodziny. Niech Pan da siłę im i tym, którzy im pomagają” – podkreślił.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

fot.Waldemar Deska/EPA-EFE/Shutterstock

REKLAMA

2127217291 views

REKLAMA

REKLAMA

2127217308 views

REKLAMA

REKLAMA

2129013628 views

REKLAMA

2127217318 views

REKLAMA

2127217322 views

REKLAMA

2127217326 views