REKLAMA

2127097256 views

REKLAMA

2127097255 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaWatykan. Papież otrzymał urodzinowe życzenia od dzieci i prezydenta Włoch

Watykan. Papież otrzymał urodzinowe życzenia od dzieci i prezydenta Włoch

-

Papież Franciszek fot.Giorgio Onorati/EPA
Papież Franciszek fot.Giorgio Onorati/EPA

Papież Franciszek w dniu swych 79. urodzin spotkał się z dziećmi z włoskiej Akcji Katolickiej; dostał od nich tort. Dla jubilata czwartek był dniem normalnej pracy i licznych audiencji.

REKLAMA

Franciszek podczas spotkania z grupą 60 włoskich dzieci, które złożyły mu świąteczne i urodzinowe życzenia, pochwalił je za zaangażowanie w inicjatywę Akcji Katolickiej na rzecz migrantów przebywających w Agrigento na Sycylii. Opowiadał im, że podczas środowej audiencji generalnej widział 5-miesięczne niemowlę, które urodziło się na łodzi w Cieśninie Sycylijskiej.

„Wielu dzieciom udaje się dotrzeć, innym nie. Wszystko, co robicie dla tych ludzi, jest dobre” – mówił Franciszek najmłodszym. Wyraził podziw dla ich entuzjazmu, którego – jak zauważył – brakuje wielu ich rówieśnikom.

W rozmowie z dziećmi zwracał uwagę na znaczenie umiejętności dzielenia się, przebaczania, solidarności.

Papież przyjął także na audiencji ambasadorów Gwinei, Łotwy, Indii i Bahrajnu, którzy złożyli listy uwierzytelniające.

Depeszę z okazji urodzin wystosował do Franciszka prezydent Włoch Sergio Mattarella, który napisał, że papieskie podróże do często zapomnianych miejsc świata „poruszają serca wierzących i niewierzących”.

W dniu urodzin Franciszka Watykan przedstawił szczegóły trzeciej edycji loterii dobroczynnej, odbywającej się pod jego patronatem. Można w niej wygrać prezenty, jakie otrzymał papież: samochód osobowy i 10 cennych przedmiotów, wśród nich zegarek. Jest też około 30 „nagród pocieszenia”.

Bilety loterii, zorganizowanej przez Gubernatorat Państwa Watykańskiego, kosztują 10 euro. Można je kupić w miejscach odwiedzanych przez turystów i pielgrzymów, w urzędach pocztowych i filatelistycznych oraz w Muzeach Watykańskich.

Losowanie nagród odbędzie się 2 lutego. Zgodnie z życzeniem papieża dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla uchodźców i bezdomnych.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2121048492 views

REKLAMA

REKLAMA

2121048518 views

REKLAMA

REKLAMA

2122844840 views

REKLAMA

2121048531 views

REKLAMA

2121048541 views

REKLAMA

2121048545 views