REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Watykan. Papież modlił się o dar pokoju dla świata

Watykan. Papież modlił się o dar pokoju dla świata

-

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w Wigilię Bożego Narodzenia modlił się o dar pokoju dla świata i apelował o uwolnienie wszystkich zakładników. Zachęcał też, by nie zapominać, jaki jest prawdziwy wymiar i znaczenie tych Świąt.

“W modlitewnym oczekiwaniu na narodziny Księcia Pokoju prośmy o dar pokoju dla całego świata, zwłaszcza dla narodów, które cierpią z powodu trwających konfliktów” – powiedział Franciszek.

REKLAMA

“Ponawiam szczególnie mój apel o to, aby z okazji Świętego Bożego Narodzenia, osoby porwane – księża, zakonnicy, zakonnice i świeccy – zostały uwolnione i by mogły powrócić do swych domów” – wzywał.

Papież modlił się też za ludność wyspy Mindanao na Filipinach, dotkniętej przez tropikalną burzę. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu wzrosła tam do 200.

Na zakończenie spotkania z wiernymi papież zwrócił się do nich z apelem: “W tych godzinach dzielących nas od Bożego Narodzenia, proszę was: Znajdźcie chwilę, by zatrzymać się w ciszy i modlitwie przed szopką, by adorować w sercu tajemnicę prawdziwego Bożego Narodzenia, czyli Jezusa, który nadchodzi do nas z miłością, pokorą i czułością”.

O godzinie 21.30 Franciszek odprawi pasterkę w bazylice Świętego Piotra. (PAP)

fot.GIUSEPPE LAMI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

Poprzedni artykułIndie. Gwiazdka w Kalkucie
Następny artykułWigilia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA