REKLAMA

2114891908 views

REKLAMA

2114891907 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaWatykan. Ogłoszono program podróży Franciszka do Mongolii; nie był tam jeszcze żaden...

Watykan. Ogłoszono program podróży Franciszka do Mongolii; nie był tam jeszcze żaden papież

-

To będzie jedna z najciekawszych zagranicznych papieskich podróży w ich historii: 31 sierpnia Franciszek uda się do Mongolii, gdzie nie był jeszcze żaden papież. W stolicy tego azjatyckiego kraju, Ułan Bator, będzie przebywać trzy dni. Program wizyty ogłosił w czwartek Watykan.

Dwadzieścia lat temu do Mongolii został zaproszony św. Jan Paweł II, ale ostatecznie nie doszło do tej podróży. Wspólnota katolicka liczy tam około 1400 osób wśród 3,5 mln ludności, której większość praktykuje buddyzm tybetański.

REKLAMA

Franciszek przybędzie do Ułan Bator po całonocnym locie rano w piątek 1 września miejscowego czasu. Po ceremonii powitania na lotnisku Czyngis-chana papież uda się na odpoczynek. Na ten dzień nie zaplanowano żadnych wydarzeń z jego udziałem.

W sobotę 2 września Franciszek zostanie oficjalnie powitany na centralnym placu Suche Batora, bohatera narodowego Mongolii. Następnie spotka się z prezydentem kraju Uchnaagijnem Churelsuchem i wygłosi przemówienie do przedstawicieli wszystkich władz oraz społeczeństwa i korpusu dyplomatycznego.

Papież przeprowadzi też rozmowę z premierem Luvsannamsrainem Oyun-Erdene. Po południu spotka się z duchowieństwem w katedrze świętych Piotra i Pawła.

W niedzielę 3 września w stołecznym teatrze odbędzie się spotkanie ekumeniczne i międzyreligijne, w czasie którego Franciszek wygłosi przemówienie. Odprawi też mszę w hali sportowej.

Wizytę w Mongolii zakończy w południe 4 września.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

REKLAMA

2093059314 views

REKLAMA

2093059598 views

REKLAMA

2094856047 views

REKLAMA

2093059848 views

REKLAMA

2093059986 views

REKLAMA

2093060127 views