REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaWatykan. Kardynał Farrell: Kościół chce towarzyszyć wszystkim parom, także tej samej płci

Watykan. Kardynał Farrell: Kościół chce towarzyszyć wszystkim parom, także tej samej płci

-

Kościół chce towarzyszyć wszystkim parom, także tej samej płci, ale błogosławieństwo to sakrament związany z małżeństwem – tak prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia kardynał Kevin Farrell wyjaśnił w czwartek brak zgody Watykanu na udzielanie błogosławieństwa parom homoseksualnym.

Podczas konferencji prasowej w Watykanie na temat rozpoczynającego się w piątek Roku Rodziny Amoris Laetitia, czyli w duchu adhortacji papieża Franciszka pod tym tytułem, kardynał z Irlandii odniósł się do ogłoszonego właśnie dokumentu Kongregacji Nauki Wiary. Orzekła ona, że w Kościele nie można udzielać błogosławieństwa związkom osób tej samej płci, bo “zakładają one praktykowanie seksualności poza małżeństwem” mężczyzny i kobiety.

REKLAMA

“Kościół ma otwarte ramiona dla wszystkich, w każdej sytuacji, w jakiej się znajdują” – oświadczył kardynał Farrell – ale “błogosławieństwo jest sakramentem i jest związane z sakramentem małżeństwa”.

Powtarzając, że “małżeństwo jest sakramentem”, prefekt zaznaczył zarazem, że “nie tylko małżeństwa w Kościele powinny mieć korzyści z działań duszpasterskich”.

“Jako Kościół jesteśmy otwarci na to, by towarzyszyć wszystkim parom, także tej samej płci, rozwiedzionym, którzy zawarli ponowne małżeństwo. Nikt nie jest wykluczony z troski duszpasterskiej i miłości Kościoła” – zapewnił watykański dostojnik.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

REKLAMA

2128892158 views

REKLAMA

REKLAMA

2128892174 views

REKLAMA

REKLAMA

2130688494 views

REKLAMA

2128892184 views

REKLAMA

2128892188 views

REKLAMA

2128892191 views