REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Watykan i Włochy oferują pomoc przy odbudowie katedry Notre Dame

Watykan i Włochy oferują pomoc przy odbudowie katedry Notre Dame

-

Watykan i Włochy zaoferowały pomoc Francji przy odbudowie katedry Notre Dame, zniszczonej w poniedziałkowym pożarze. Obie strony wskazały na możliwość udzielenia wsparcia przez ekspertów.

Prefekt Papieskiej Rady Kultury kardynał Gianfranco Ravasi powiedział dziennikarzom we wtorek, że Watykan może zaoferować swoje „kompetencje”. Wskazał na gotowość pomocy ze strony ekspertów z Muzeów Watykańskich, specjalizujących się w odnowie i konserwacji dzieł sztuki.

REKLAMA

„Możemy uczestniczyć w pewnych specyficznych aspektach, ale to musi zostać ustalone w wyniku dialogu” – zastrzegł kard. Ravasi pytany o to, czy Stolica Apostolska będzie współpracować przy odbudowie paryskiej katedry.

Prefekt zauważył, że „z ekonomicznego punktu widzenia Francja może być samowystarczalna, a z zewnątrz nadejdzie symboliczny wkład”.

Włoski minister kultury Alberto Bonisoli zapewnił o gotowości udzielenia wsparcia swego francuskiego odpowiednika Francka Riestera. Jak podkreślił w Rzymie minister cytowany przez media, pomocni mogą być eksperci włoskiego resortu, którzy w przeszłości działali w kryzysowych sytuacjach, zdobywając cenne kompetencje techniczne. (PAP)

fot.IAN LANGSDON/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks