REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaŚDM. Para prezydencka: czeka nas festiwal młodości, radości, modlitwy

ŚDM. Para prezydencka: czeka nas festiwal młodości, radości, modlitwy

-

fot.Stephen Morrison/EPA
fot.Stephen Morrison/EPA

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zapraszają na Światowe Dni Młodzieży do Polski. Przekonują, że będzie to festiwal młodości, radości i modlitwy. “Czekamy na was z otwartymi ramionami, do zobaczenia w Krakowie” – mówi prezydent.

REKLAMA

“Wierzymy, że pielgrzymi, którzy odwiedzą nasz kraj w ostatnim tygodniu lipca, wrócą do swoich domów pełni wzmocnionej wiary, nowej energii, a także miłych wspomnień; że nawiążą nowe przyjaźnie i że zakochają się w Polsce” – mówi w nagraniu pierwsza dama.

“Już wkrótce do Krakowa przybędą pielgrzymi ze wszystkich kontynentów, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Cieszymy się, że będziemy mogli gościć w Polsce także ojca świętego, papieża Franciszka” – podkreśla Andrzej Duda.

Będzie to szczególny czas w szczególnym miejscu – mówi o Światowych Dniach Młodzieży pierwsza dama. “Chrześcijanie ze wszystkich zakątków globu odwiedzą miasto, z którym związany był święty Jan Paweł II, tak kochany i ceniony właśnie przez ludzi młodych” – podkreśla.

Prezydent pozdrowił wolontariuszy, którzy biorą udział przy organizacji ŚDM. “To dla was na pewno wielkie wyzwanie, ale również wspaniała przygoda” – ocenia.

Oprócz polskiej wersji nagrania przygotowano wersję niemiecką (w której do udziału w ŚDM zachęca pierwsza dama) i angielską – z udziałem prezydenta.

ŚDM rozpoczną się za 50 dni, 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. W Campus Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki planowane jest 30 lipca modlitewne czuwanie młodzieży z udziałem papieża, a w niedzielę 31 lipca odbędzie się tam msza kończąca ŚDM.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2119033573 views

REKLAMA

2119033670 views

REKLAMA

REKLAMA

2120830025 views

REKLAMA

2119033742 views

REKLAMA

2119033802 views

REKLAMA

2119033853 views