REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Papież życzył Polakom, by mimo pandemii wakacje były czasem odpoczynku

Papież życzył Polakom, by mimo pandemii wakacje były czasem odpoczynku

-

Papież Franciszek życzył w środę Polakom, by mimo pandemii wakacje były czasem odpoczynku, korzystania z piękna natury oraz umacniania więzi z ludźmi i z Bogiem. Życzenia te złożył podczas audiencji generalnej w Watykanie, kolejnej bez udziału wiernych.

“Drodzy bracia i siostry, wchodzimy w okres wakacji. Pomimo wszystkich środków bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem zakażenia koronawirusem niech to będzie spokojny czas odpoczynku, korzystania z piękna natury i umacniania więzi z ludźmi i z Bogiem” – powiedział papież, zwracając się do Polaków za pośrednictwem watykańskich mediów.”Idąc za przykładem Dawida, módlmy się do Pana w chwilach dobrych i złych, i chwalmy go za każdą łaskę, jaką otrzymujemy z Jego serca pełnego miłości dla nas. Jego błogosławieństwo niech wam zawsze towarzyszy!”- dodał Franciszek.

O królu Dawidzie papież mówił w katechezie wygłoszonej w bibliotece Pałacu Apostolskiego. Podkreślił, że był on “świętym i grzesznikiem, prześladowanym i prześladowcą, ofiarą i oprawcą”. Zwrócił też uwagę, że miał poetycką duszę.

REKLAMA

“Kiedy komuś brakuje poezji, jego dusza jest uśpiona” – mówił papież.

W trakcie audiencji zapewnił też o swej bliskości ludność Meksyku, gdzie we wtorek doszło do silnego trzęsienia ziemi. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks