REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież zaniepokojony wzrostem nienawiści i ataków antysemickich na świecie

Papież zaniepokojony wzrostem nienawiści i ataków antysemickich na świecie

-

Papież Franciszek wyraził w piątek zaniepokojenie szerzącym się w różnych krajach klimatem nienawiści i antysemityzmu. Podczas audiencji dla delegacji Komitetu Żydów Amerykańskich nawrót ataków antysemickich określił jako “barbarzyński”.

“Źródłem wielkiego zaniepokojenia jest dla mnie szerzenie się w licznych miejscach klimatu niegodziwości i wściekłości, w którym dochodzi do perwersyjnych ekscesów nienawiści. Myślę szczególnie o barbarzyńskim nawrocie ataków antysemickich w różnych krajach” – oświadczył Franciszek.

REKLAMA

Następnie dodał: “Chciałbym powtórzyć, że konieczna jest czujność w obliczu tego zjawiska”. Papież podkreślił, że historia uczy, do czego mogą doprowadzić formy antysemityzmu; “do tragedii Shoah, w której dwie trzecie europejskich Żydów zostało unicestwionych” – dodał.

“Powtarzam, że dla chrześcijanina jakakolwiek forma antysemityzmu stanowi zanegowanie własnych korzeni, absolutną sprzeczność” – powiedział papież.

Wyraził przekonanie, że w walce z nienawiścią i antysemityzmem ważnym narzędziem jest dialog międzyreligijny, skoncentrowany na krzewieniu zaangażowania na rzecz pokoju, wzajemnego szacunku, obrony życia, wolności religijnej, ochrony środowiska naturalnego.

“Żydzi i chrześcijanie dzielą ze sobą bogate dziedzictwo duchowe, które pozwala zrobić wiele rzeczy razem” – dodał Franciszek. Wskazał, że w czasach sekularyzacji na Zachodzie zadaniem wierzących jest współpraca, by “uczynić bardziej widoczną Bożą miłość do ludzkości” i konkretnymi gestami wyrażającymi bliskość sprzeciwiać się wzrostowi obojętności.

Ponadto papież położył nacisk na znaczenie wychowania młodych pokoleń w duchu dialogu żydowsko-chrześcijańskiego dla dobra przyszłości i pokoju. (PAP)

fot.VINCENZO PINTO/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

2128789157 views

REKLAMA

REKLAMA

2128789174 views

REKLAMA

REKLAMA

2130585494 views

REKLAMA

2128789184 views

REKLAMA

2128789188 views

REKLAMA

2128789192 views