REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież zachęca Polaków do modlitwy w Adwencie naznaczonym przez pandemię

Papież zachęca Polaków do modlitwy w Adwencie naznaczonym przez pandemię

-

Podczas audiencji generalnej papież Franciszek zachęcał w środę Polaków do modlitwy w okresie Adwentu, który naznaczony jest – jak podkreślił – przez pandemię Covid-19. Mówił, że prośba, błaganie jest czymś bardzo ludzkim.

Zwracając się do Polaków papież nawiązał do tematu katechezy, czyli modlitwy prośby, której szczególną syntezą jest „Ojcze nasz”.

REKLAMA

Franciszek przywołał słowa z Ewangelii świętego Mateusza: “Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”.

“W tym czasie Adwentu, naznaczonym pandemią, niech szczególnie bliska stanie się dla nas modlitwa prośby, do której zachęca nas Chrystus. Uczmy się jej od Najświętszej Maryi Panny, Niepokalanie Poczętej, której uroczystość obchodziliśmy wczoraj” – mówił papież.

Następnie dodał: “Idąc za Jej przykładem złóżmy całą naszą ufność w Bogu, zawierzmy Jego miłosierdziu siebie samych i wszystkie nasze sprawy”.

Podczas audiencji bez udziału wiernych i transmitowanej z Watykanu Franciszek mówił w katechezie, że nawet ci, którzy nie wierzą w Boga mogą “wierzyć w modlitwę”.

“Przedstawia się nam ona jako wołanie. Wszyscy znamy ten wewnętrzny głos, który może milczeć przez długi czas, ale pewnego dnia budzi się i woła” – zauważył.

Jak zaznaczył, modlitwa wydaje się jedyną drogą wyjścia, gdy życie jest naznaczone “chorobą, niesprawiedliwością, zdradą przyjaciół czy zagrożeniem ze strony wrogów”.

Papież przypomniał też, że we wtorek opublikowany został jego list apostolski ogłaszający Rok świętego Józefa.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

REKLAMA

2128783771 views

REKLAMA

REKLAMA

2128783787 views

REKLAMA

REKLAMA

2130580107 views

REKLAMA

2128783797 views

REKLAMA

2128783801 views

REKLAMA

2128783805 views