REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Papież wykluczył możliwość wyświęcania kobiet

Papież wykluczył możliwość wyświęcania kobiet

-

Papież Franciszek fot.Luca Zennaro/EPA
Papież Franciszek fot.Luca Zennaro/EPA

Papież Franciszek wykluczył możliwość wyświęcania kobiet i powiedział dziennikarzom we wtorek w samolocie, że w tej kwestii w mocy pozostają słowa Jana Pawła II.

REKLAMA

W czasie konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze ze Szwecji do Rzymu papieża zapytano, czy “realistycznie” można myśleć o tym, że w Kościele katolickim będą kobiety-księża. Pytanie miało związek z tym, że, jak przypomnieli dziennikarze, w Szwecji papież spotkał się z kobietą, stojącą na czele tamtejszego Kościoła luterańskiego.

Franciszek odparł: “W sprawie święceń kobiet ostatnie słowo jest jasne, wypowiedział je Jan Paweł II i ono pozostaje”.

Przypomina się, że w 1994 roku Jan Paweł II wydał list apostolski “O udzielaniu święceń kapłańskich wyłącznie mężczyznom”.

Franciszek dodał: “Ale kobiety mogą robić wiele rzeczy lepiej niż mężczyźni”. “Eklezjologia katolicka – kontynuował – ma dwa wymiary. Wymiar Piotrowy, a więc związany z Apostołami, Piotrem i biskupami i wymiar maryjny, a zatem kobiecy w Kościele”.

“Kto jest ważniejszy w teologii i mistyce Kościoła? Apostołowie czy Maryja? To Maryja” – oświadczył Franciszek. Wyraził przekonanie, że “nie istnieje Kościół bez wymiaru kobiecego”. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks