REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Papież: wszyscy chrześcijanie mają misję przekazywania miłosierdzia

Papież: wszyscy chrześcijanie mają misję przekazywania miłosierdzia

-

Papież Franciszek fot.Giorgio Onorati/EPA
Papież Franciszek fot.Giorgio Onorati/EPA

Papież Franciszek powiedział podczas audiencji generalnej w środę, że wszyscy chrześcijanie – katolicy, prawosławni i protestanci – mają wspólną misję przekazywania miłosierdzia, zwłaszcza biednym i porzuconym.

REKLAMA

W katechezie wygłoszonej w związku z trwającym Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan Franciszek mówił o potrzebie ponownego odkrycia daru chrztu, niezależenie od podziałów, a także współpracy przy dziełach miłosierdzia oraz wspólnego podążania po drodze ku pełnej jedności.

„Niestety wszyscy doświadczamy egoizmu, który rodzi zamknięcia, pogardę, podziały. Wyjście na nowo od chrztu świętego oznacza znalezienie źródła miłosierdzia, które jest dla wszystkich” – podkreślił papież.

“Dzielenie się tą łaską – wskazał Franciszek – tworzy nierozerwalne więzy dla nas chrześcijan, dzięki czemu możemy uważać się naprawdę za braci, święty Lud Boży, chociaż z powodu naszych grzechów nie jesteśmy jeszcze w pełni zjednoczeni”.

Pozdrawiając Polaków Franciszek zachęcił ich do tego, by “znaleźli sposób współpracy, aby nieść miłosierdzie Ojca, aż po krańce świata”.

Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan papież odprawi w poniedziałek nieszpory w bazylice świętego Pawła za Murami. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks