REKLAMA

2126799444 views

REKLAMA

2126799443 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież: w świecie broni i przemocy szopka jest obrazem pokoju

Papież: w świecie broni i przemocy szopka jest obrazem pokoju

-

Papież Franciszek powiedział w środę wiernym, że w świecie, w którym produkuje się broń i jest dużo przemocy, szopka jest “obrazem pokoju”. Żłóbek jest jak “żywa Ewangelia” – dodał Franciszek podczas ostatniej przed Bożym Narodzeniem audiencji generalnej.

W czasie spotkania z siedmioma tysiącami wiernych w watykańskiej Auli Pawła VI papież podkreślił: “W tych dniach bieganiny w związku z przygotowaniami do Świąt możemy zadać sobie pytanie: +Jak ja przygotowuję się do narodzin tego, którego się świętuje?+”.

REKLAMA

“Prostym, ale skutecznym sposobem przygotowań jest budowa szopki” – wskazał. “Ja też w tym roku podążyłem tą drogą. Pojechałem do Greccio, gdzie święty Franciszek zbudował pierwszy żłóbek razem z tamtejszymi mieszkańcami. Napisałem też list apostolski, by przypomnieć znaczenie tej tradycji” – dodał papież przywołując swój dokument, jaki podpisał 1 grudnia w tym miasteczku w regionie Lacjum.

Franciszek zaznaczył, że “żłóbek jest jak żywa Ewangelia”. “Przynosi Ewangelię do miejsc, w których się żyje; do domów, do szkół, do miejsc pracy i wypoczynku, do szpitali i domów opieki, do więzień i na place” – mówił.

Budowę szopki nazwał “świętowaniem bliskości Boga”. Jak zauważył, szopka “oferuje inne nauczanie na temat życia”. “W tym gorączkowym czasem rytmie życia jest zaproszeniem do kontemplacji, przypomina nam o konieczności tego, by się zatrzymać” – powiedział papież. “Tylko wtedy, gdy potrafimy się skupić, możemy przyjąć to, co liczy się w życiu” – wyjaśnił.

Jak stwierdził Franciszek, “żłóbek jest bardziej aktualny niż kiedykolwiek, gdy każdego dnia produkuje się na świecie tak dużo broni i tyle obrazów przemocy, zakradających się do oczu i serca”. “Żłóbek jest natomiast własnoręcznie wykonanym obrazem pokoju” – oświadczył papież i zachęcił do budowy szopek w domach.

Zwracając się do Polaków papież powiedział: “Za kilka dni Święta Bożego Narodzenia. Radujmy się obecnością Boga w osobie Dziecięcia, narodzonego w Betlejem z Maryi Dziewicy”. “Niech Dzieciątko Jezus będzie światłem na drogach waszego życia, pokojem i mocą, która wiedzie nas do zwycięstwa dobra nad złem” – mówił Franciszek.

Następnie złożył życzenia “błogosławionych Świąt”.

Na zakończenie audiencji papież powiedział: “Dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach, z wielu stron świata przysłali mi życzenia z okazji urodzin i 50-lecia kapłaństwa. Dziękuję przede wszystkim za dar modlitwy”.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

Na zdjęciu: Papież Franciszek podczas audiencji generalnej
fot. ALESSANDRO DI MEO/EPA-EFE/Shutterstock

REKLAMA

2120985837 views

REKLAMA

REKLAMA

2120985867 views

REKLAMA

REKLAMA

2122782189 views

REKLAMA

2120985880 views

Jagodzianki z kruszonką

Smutek olimpijski

Wychować syna

REKLAMA

2120985890 views

REKLAMA

2120985895 views