REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież: to skandal chodzić do kościoła i nienawidzić innych

Papież: to skandal chodzić do kościoła i nienawidzić innych

-

Papież Franciszek uznał za “skandal”, że są osoby, które chodzą do kościoła i nienawidzą innych. “Oni żyją jak ateiści” – oświadczył podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie.

Franciszek powiedział w katechezie wygłoszonej w Auli Pawła VI: “Ileż to razy widzimy zgorszenie, jakim jest to, że osoby, które chodzą do kościoła, są tam cały dzień, chodzą codziennie, ale nienawidzą innych i źle mówią o ludziach”.

REKLAMA

“To jest skandal. Oni żyją jak ateiści” – dodał papież. Wskazał następnie: “Jeśli chodzisz do kościoła musisz żyć jak dziecię Boże i dawać świadectwo, a nie kontrświadectwo”.

“Są ludzie, którzy są zdolni do tego, by układać modlitwy ateistyczne, bez Boga: czynią to, aby być podziwiani przez innych” – dodał papież.

Przestrzegł również przed nadużywaniem słów. “Poganie myślą, że modlitwa polega na tym, że wiele się mówi. Ja też myślę o wielu chrześcijanach, którzy sądzą, że modlitwa to – wybaczcie – mówienie do Boga jak papuga. Nie – modlitwa wypływa z serca, z wnętrza” – podkreślił Franciszek.

Papież mówił również wiernym, że “tam, gdzie jest Ewangelia, jest rewolucja”. “Ewangelia nie pozostawia w spokoju. Pobudza nas; jest rewolucyjna” – dodał.

Zdaniem papieża wszystkie osoby zdolne do miłości, wprowadzające pokój, które do tej pory “trafiały na margines historii”, są w istocie “budowniczymi królestwa Bożego”.

W kolejnej katechezie poświęconej modlitwie “Ojcze nasz” Franciszek zauważył też, że “miłość nie ma granic”. “Można kochać swojego małżonka, swego przyjaciela, a nawet swojego wroga” – stwierdził.

Zwracając się do Polaków papież powiedział: “Drodzy bracia i siostry, na początku roku zawierzam was i wasze rodziny opiece Maryi, Matki Boga, i – za Jej wstawiennictwem – proszę naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby dał wam wszelkie łaski potrzebne do spokojnego i świętego życia, pełnego pokoju, który jest owocem miłości Boga i bliźniego”.

“Niech Jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy” – dodał.

W czasie audiencji, zgodnie z tradycją początku roku, wystąpili artyści cyrkowi. Popis swych umiejętności dało kilkudziesięciu tancerzy i akrobatów oraz żonglerów. Jeden z nich zaangażował do zabawy Franciszka, który kręcił piłką na palcu.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

fot.FABIO FRUSTACI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

2129180108 views

REKLAMA

REKLAMA

2129180123 views

REKLAMA

REKLAMA

2130976443 views

REKLAMA

2129180133 views

REKLAMA

2129180136 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

Potwór o 21 twarzach

REKLAMA

2129180140 views