REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Papież: rozwiedzeni będący w nowych związkach wciąż są częścią Kościoła

Papież: rozwiedzeni będący w nowych związkach wciąż są częścią Kościoła

-

fot.Alessandro Di Meo/L'osservatore Romano/EPA
fot.Alessandro Di Meo/L’osservatore Romano/EPA

Rozwodnicy, którzy zawarli nowe związki małżeńskie, “wciąż stanowią część Kościoła” i nie mogą być traktowani jakby byli ekskomunikowani – oświadczył w środę podczas audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek.

REKLAMA

“Bardzo wzrosła świadomość tego, że konieczne jest braterskie i uważne podejście w miłości i prawdzie wobec ochrzczonych, którzy zawarli nowy związek po porażce sakramentalnego małżeństwa” – zaznaczył papież.

Podkreślił, że takich osób absolutnie “nie należy traktować jako ekskomunikowanych”. “Wciąż stanowią część Kościoła” – powiedział Franciszek, wywołując entuzjastyczne reakcje zgromadzonych w Auli Pawła VI.

Apelując o czynienie rozróżnienia między tymi, “którzy, cierpią z powodu separacji, i tymi, którzy ją wywołali”, zaapelował, by “nie zamykać drzwi”. “Wszyscy mogą w taki czy inny sposób uczestniczyć w życiu Kościoła” – dodał Franciszek.

W dniach 4-25 października w Watykanie odbędzie się synod pod hasłem “Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”.

Kwestia dopuszczenia rozwodników do sakramentu komunii wywołała wiele podziałów w czasie synodu na temat rodziny na jesieni zeszłego roku. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks