REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież: potrzebna zmiana stylu życia na przyjazny środowisku

Papież: potrzebna zmiana stylu życia na przyjazny środowisku

-

Papież Franciszek zachęcił do modlitwy o odwagę w podejmowaniu decyzji na rzecz bardziej umiarkowanego i prostego stylu życia, przyjaznego środowisku. Apel znalazł się w przesłaniu wideo, w którym papież zaprezentował intencje modlitw na wrzesień.

W nagraniu, opublikowanym w środę przez Watykan, papież powiedział, że bardzo cieszy go widok młodych ludzi, którzy mają odwagę realizować projekty na rzecz poprawy środowiska naturalnego oraz życia społecznego. Te dwie kwestie – dodał – “idą z sobą w parze”.

REKLAMA

“My, dorośli, możemy wiele nauczyć się od młodych, bo oni we wszystkim, co dotyczy ochrony planety, są w awangardzie” – przyznał.

“Weźmy z nich przykład. W obecnych chwilach kryzysu zdrowotnego, społecznego, ekologicznego zastanówmy się nad naszym stylem życia, nad tym, jak sposób odżywiania, konsumpcji i podróżowania czy wykorzystanie wody, energii, plastiku i tylu dóbr materialnych jest często szkodliwy dla naszej Ziemi” – podkreślił Franciszek.

Wezwał: “Postanówmy to zmienić. Podążajmy razem z młodzieżą ku prostszemu stylowi życia, szanującemu środowisko”.

“I módlmy się o to, abyśmy wszyscy podejmowali odważne decyzje, potrzebne dla życia bardziej powściągliwego i przyjaznego środowisku, radując się, że młodzież już zaangażowała się na rzecz tych zmian” – zaapelował papież.

“Oni nie są głupcami; angażują się dla swojej przyszłości. Dlatego chcą zmienić to, co odziedziczą, kiedy nas już nie będzie” – zaznaczył. (PAP)

REKLAMA

2119249992 views

REKLAMA

2119250085 views

REKLAMA

REKLAMA

2121046438 views

REKLAMA

2119250152 views

REKLAMA

2119250208 views

REKLAMA

2119250250 views