REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież: niech świat nigdy więcej nie doświadcza grozy i cierpień wojny

Papież: niech świat nigdy więcej nie doświadcza grozy i cierpień wojny

-

fot.Maurizio Brambatti/EPA
fot.Maurizio Brambatti/EPA

Papież Franciszek mówił podczas środowej audiencji o obchodzonej na Dalekim Wschodzie 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. „Niech dzisiejszy świat nigdy więcej nie musi doświadczać grozy i straszliwych cierpień podobnych tragedii” – wezwał.

“Ale ich doświadcza!” – dodał Franciszek.

REKLAMA

Papież mówił o stałym pragnieniu pokoju obecnym w narodach, które padają ofiarami trwających krwawych konfliktów. Wymienił prześladowanie mniejszości, wśród nich chrześcijan, „szaleństwo zniszczenia”. Papież piętnował producentów broni i jej handlarzy. „To broń zbroczona krwią tylu niewinnych” – stwierdził.

“Nigdy więcej wojny” – wzywał Franciszek i podkreślił: „To przejmujące wołanie z serc naszych i serc wszystkich mężczyzn i kobiet dobrej woli wznosi się do Księcia Pokoju”.

W kolejnej katechezie na temat rodziny papież powiedział ponad 15 tys. wiernych obecnych na placu Świętego Piotra, że „szerzenie się stylu życia rodzinnego w relacjach międzyludzkich jest błogosławieństwem dla narodów”. „Przywraca nadzieję na Ziemi” – wskazał.

Jak zauważył Franciszek, „uśmiech w cudowny sposób pojawiający się z powrotem na twarzy zrozpaczonego dziecka, które zostało porzucone i zaczyna żyć na nowo, wyjaśnia nam działanie Boga na świecie lepiej niż tysiąc traktatów teologicznych”.

“Tylko mężczyzna i tylko kobieta, zdolni ryzykować lub poświęcić się dla dzieci kogoś innego, nie tylko dla swojego własnego, tłumaczą miłość, jakiej nie zrozumieją naukowcy” – uważa papież. “Nasze miasta – ostrzegł Franciszek – zamieniają się w pustynie z powodu braku miłości, braku uśmiechu”.

„Jest tyle rozrywki, jest tyle miejsc, gdzie można tracić czas i się śmiać, ale miłości brakuje” – powiedział papież. To właśnie rodzina, „to tata, to mama, którzy pracują, to dzieci, uśmiech, do którego zdolna jest rodzina może przezwyciężyć proces zamieniania się naszych miast w pustynie”, gdzie stoją „drapacze chmur bez życia” – dodał.

“To jest zwycięstwo miłości rodzinnej” – oświadczył papież.

Apelował, by „wyjść z wież i szczelnie pilnowanych pokojów elit” i odwiedzać domy i otwarte przestrzenie. „Rodzina pełna miłości może ogrzać całe miasto” – dodał. Franciszek powiedział też wiernym, że mądrości uczuć nie można kupić ani sprzedać, gdyż są one „największą wartością geniuszu rodzinnego”.

Zwracając się do Polaków mówił: „Rodzina jako wyraz przymierza mężczyzny i kobiety z Bogiem jest uprzywilejowanym miejscem, w którym doświadcza się Jego obecności i Jego miłości”. „Módlmy się za siebie nawzajem, abyśmy byli zdolni rozpoznawać w rodzinach tę szczególną obecność Boga i wpierać je w ich świadectwie wiary i miłości” – zachęcał.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2103262712 views

REKLAMA

2103262945 views

REKLAMA

2105059337 views

REKLAMA

2103263088 views

REKLAMA

2103263188 views

REKLAMA

2103263297 views