REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież: nie można żyć siejąc nienawiść

Papież: nie można żyć siejąc nienawiść

-

“Nie można żyć siejąc nienawiść”, “sianie nienawiści to samobójstwo ludzkości” – powiedział we wtorek papież Franciszek podczas zorganizowanej w Rzymie debaty z udziałem młodzieży i osób starszych. Dodał, że z nienawiści tej rodzi się populizm.

Spotkanie odbyło się w ostatnim tygodniu synodu biskupów na temat młodzieży.

REKLAMA

Odpowiadając na pytania osób młodych i starszych, papież odnosił się do najważniejszych problemów współczesnego świata. Jednym z rozmówców papieża był amerykański reżyser Martin Scorsese.

Franciszek mówił między innymi o migracji, podkreślając, że sam jest potomkiem włoskich migrantów, którzy przybyli do Argentyny. Wskazywał, że widział, jak wielu imigrantów z Europy przybyło do tego kraju. Wśród nich wymienił Polaków.

Franciszek podkreślał, że kiedy myśli o dramacie migrantów, cierpi, modli się i mówi o tym.

“Migrantów należy przyjmować z otwartym sercem i rękoma. Zamknięcie to droga do samobójstwa. To prawda, że należy przyjmować migrantów, ale oni muszą też się integrować” – zaznaczył. Podkreślił: “Rząd musi mieć otwarte serce, by przyjmować migrantów, struktury służące integracji i także roztropność, by powiedzieć: do tego punktu można, potem już nie można więcej”.

Następnie papież oświadczył: “Młodzi ludzie powinni wiedzieć, jak rodzi się populizm. Myślę o Hitlerze w minionym wieku, który obiecywał rozwój Niemiec. Wiemy, jak rodzi się populizm: z siania nienawiści”.

“Nie można żyć siejąc nienawiść” – dodał.(PAP)

fot.FABIO FRUSTACI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

2128725407 views
Poprzedni artykułMapowanie depresji
Następny artykułUczeń groził strzelaniną w liceum

REKLAMA

REKLAMA

2128725423 views

REKLAMA

REKLAMA

2130521743 views

REKLAMA

2128725433 views

REKLAMA

2128725437 views

REKLAMA

2128725441 views