REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież modlił się za ofiary zamachów w Syrii i o nawrócenie ich...

Papież modlił się za ofiary zamachów w Syrii i o nawrócenie ich sprawców

-

Papież Franciszek fot.Maurizio Brambatti/EPA
Papież Franciszek fot.Maurizio Brambatti/EPA

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej modlił się za ofiary niedawnych zamachów w Syrii, w których zginęło ponad 180 osób i o nawrócenie sprawców tej przemocy, siejących „śmierć i zniszczenie”.

Zwracając się do tysięcy wiernych na zakończenie audiencji na placu Świętego Piotra papież powiedział: „W zeszły poniedziałek w Syrii doszło do zamachów terrorystycznych, które spowodowały śmierć ponad 100 bezbronnych cywilów. Wzywam wszystkich do modlitwy do Miłosiernego Ojca o wieczny odpoczynek dla ofiar, pocieszenie dla rodzin i o to, by nawrócił serce tych, którzy sieją śmierć i zniszczenie”.

REKLAMA

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w serii ataków, przeprowadzonych przez tzw. Państwo Islamskie w miastach Dżabla i Tartus na zachodzie kraju zginęły 184 osoby.

Franciszek mówił też w czasie audiencji o przypadającym w środę Międzynarodowym Dniu Dziecka Zaginionego. „Obowiązkiem wszystkich jest ochrona dzieci, zwłaszcza tych narażonych na wysokie ryzyko wyzysku, handlu i dewiacyjnych zachowań” – oświadczył papież.

Zaapelował do przedstawicieli władz cywilnych i Kościoła o „uwrażliwienie sumień”, by nie dopuścić do obojętności wobec „dzieci samotnych, wykorzystywanych i odrzuconych przez rodziny; dzieci, które nie mogą spokojnie rosnąć i z nadzieją patrzeć w przyszłość”.

W przemówieniu do Polaków Franciszek pozdrowił obecnych na placu Św. Piotra uczniów jezuickiego gimnazjum z Krakowa oraz z innych szkół. „Drodzy pielgrzymi, prośmy Pana o łaskę wiary, która staje się modlitwą nieustanną i wytrwałą. Prośmy o wiarę, która pozwala nam ufnie zawierzać siebie dobroci Boga we wszelkich okolicznościach życia” – mówił papież do Polaków. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2093175575 views

REKLAMA

2093175859 views

REKLAMA

2094972308 views

REKLAMA

2093176109 views

REKLAMA

2093176249 views

REKLAMA

2093176390 views