REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Papież modli się za ofiary z Trebes i oddaje hołd policjantowi bohaterowi

Papież modli się za ofiary z Trebes i oddaje hołd policjantowi bohaterowi

-

Papież Franciszek oddał w poniedziałek hołd francuskiemu policjantowi, który zmarł od ran odniesionych w następstwie piątkowego ataku terrorystycznego we Francji. Papież zapewnił o modlitwie za ofiary. Potępił zamach, nazywając go aktem “ślepej przemocy”.

Policjant Arnaud Beltrame dobrowolnie zgłosił się na wymianę za jednego z zakładników przetrzymywanych przez napastnika w Trebes na południu Francji.

REKLAMA

W piątkowym zamachu zginęły cztery osoby, a 15 zostało rannych. Przed atakiem na supermarket w Trebes jego sprawca, Marokańczyk, porwał w Carcassone samochód i zabił jego kierowcę.

Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

W telegramie do biskupa diecezji Carcassone i Narbonne Alaina Planeta Franciszek wyraził smutek i zapewnił o swej modlitwie za ofiary.

“W szczególności przyjmuję z uznaniem wielkoduszny i heroiczny gest podpułkownika Arnaud Beltrame’a, który oddał swoje życie, by chronić ludzi. Wyrażam solidarność z rannymi i ich rodzinami, a także ze wszystkimi osobami dotkniętymi przez tę tragedię, prosząc Pana, by przyniósł im otuchę i pocieszenie” – dodał papież.

Następnie oświadczył: “Ponownie potępiam te akty ślepej przemocy, które powodują tyle cierpienia, i modlę się do Boga żarliwie o dar pokoju”. (PAP)

fot.ANGELO CARCONI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks